В Україні знову починаються труднощі з поверненням депозитів. В одній із фінустанов вкладники вже не можуть забрати своїх грошей. Максимум у банкоматах повертають по сто гривень. За даними деяких ЗМІ, аналогічні проблеми вже у півсотні невеликих фінустанов. Водночас, у об'Єднанні банків заспокоюють: усі депозити повертатимуть. Але їм потрібна підтримка НБУ.

Дивіться також : В Україні знову починаються труднощі з поверненням депозитів

Хвилюватися за власні депозити не потрібно. Не зважаючи на страшилки, що з"явилися у ЗМІ. Поки що тільки один з банків визнав про складнощі з поверненням вкладів. Представники ринку додають: фінустановам довелося накручувати відсотки за депозитами, щоб знайти вільні гроші. Але ситуація - не критична.

Олександр Сугоняко, експерт із банківських питань : " А чому це є? А є тому що у банків створено таку ситуацію, коли вони депозити змушені брати під дуже високі проценти. Тому що в них не було ліквідності. А чому не було ліквідності? Тому що національний банк позбавляв їх цієї ліквідності. Хто несе відповідальність за це? Хто мав регулювати, контролювати діяльність банків під час кризи?".

Читайте також : НБУ запретил одному из банков привлекать депозиты

В очікуванні девальвації гривні чимало вкладників вирішили перевести вклади у валюту. Через це перед виборами розпочався відтік гривневих депозитів.

Анастасія Туюкова, старший аналітик консалтингової компанії : " Более мелкие банки в условиях такой ликвидности им сложно долго существовать.  Потому что кроме ресурсной базы со стороны населения, есть еще ресурсы корпоративных клиентов. То есть если в ситуации с розничными депозитами ми видим приток, то с депозитами юрлиц значительно хуже".

Корисно знати : Украинцы чаще интересуются кредитами, чем депозитами

Тим часом регулятор обіцяє банки не залишати наодинці - рефінансуватиме їх, тобто, видаватиме кредити. А абсолютній більшості установ криза не страшна.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: деньги банки украинцы депозит
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2000