В`язниці за помилковий прогноз. Італійський суд посадив за грати на шість років сейсмологів. Науковці прогавили землетрус, який вбив понад три сотні людей. Світова спільнота розлютилася вироком суддів. Люди проводять акції на підтримку засуджених сейсмологів.

Італійський суд виніс  безпрецедентний вирок. Відправив за ґрати сейсмологів... через помилковий прогноз. Сім науковців отримали по шість років в`язниці. Їх визнали винними у загибелі більше ніж трьохсот людей під час землетрусу в місті Аквіла, який стався три роки тому. Крім того, засуджені мають виплатити дев`ять мільйонів євро штрафу.

Читайте також: Специалисты сообщают о сильном землетрясении в Тихом океане

Клаудія Карозі, сестра загиблої : " Моя сестра, яка загинула під час того землетрусу, не повернеться вже ніколи. Але я задоволена вироком. Можливо тепер у цій країні почнуть ставитися відповідальніше до своїх обов`язків".

Адвокати обвинувачених збираються подавати апеляцію. Вони запевняють: сучасна наука поки що не може давати точних прогнозів.

Корисно знати: Российские ученые изобрели предсказатель землетрясений

Алессандра Стефано, адвокат : " Я не можу зрозуміти цього рішення. Воно безглузде і немає сенсу. Про яку відповідальність ідеться, коли ми говоримо про сейсмологічний прогноз?".

П`ять тисяч тамтешніх науковців виступили на захист засуджених. Вони написали відкритого листа до італійського президента із проханням випустити сейсмологів на свободу. Землетрус у Аквілі магнітудою майже у 7 балів стався у квітні 2009 року. За тиждень до підземних поштовхів експертна комісія запевнила, що місту нічого не загрожує.   

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: суд италия прогноз сейсмологи
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 919