Ну і репродуктивні технології теж українцям не по кишені. Закон про сурогатне материнство ухвалили, але він не досконалий. Зокрема батьки майбутньої дитини тепер мають бути обов’язково одруженими. Ну а парам нетрадиційної орієнтації народжувати малюка у такий спосіб заборонили. Та медики кажуть: поза увагою народних обранців залишилася насамперед доступність репродуктивної медицини. Не дали відповіді нардепи і на запитання, що робити з ембріонами - вбивати чи зберігати і дозволяти усиновлювати іншим.

До замінних, так званих сурогатних, матерів в Україні тепер нові вимоги. Аби виносити дитину для когось, здоров"я жінки має відповідати усім медичним показникам, а вік не перевищувати п’ятдесяти одного року.

Читайте також: Применение искусственного оплодотворения хотят ограничить

В'ячеслав Камінський, головний акушер-гінеколог МОЗ України : " Оці поправки відсіюють неправильні трактування, які були. І ми будемо працювати в більш обмежених чітко законом рамках, і я думаю, це позбавить Україну того міжнародного розголосу тих справ, що відбувалися".

Простими словами: яйцеклітину жінки, яка не може мати дітей, штучно запліднюють у лабораторії від її чоловіка. Виношувати плід буде інша. Замінна мати. Це дозволено законом. Допомогти тут можуть навіть найближчі родичі. А ось продати власне немовля, навіть якщо його і зачали, так би мовити, на замовлення, заборонили.

Валерій Зукін, віце-президент асоціації репродуктивної медицини: " Вона не може виношувати власну дитину. Чому? Тому що це вже не лікування і це вже не замінне материнство. Це - материнство. І вона віддає свою дитину за гроші".

Дивіться також: Матусям у погонах дозволять не кидати роботу для декрету

Таких не зможуть мати дітей у такий щоправда, для іноземних пар також є обмеження. Знайти собі в Україні сурогатну матір зможуть лише громадяни тих держав, де законодавством це дозволено. Зокрема жителям американського штату Каліфорнія, Росії, Грузії, Арменії,  Казахстану та Індії.

Валерій Зукін, віце-президент асоціації репродуктивної медицини : " Є певні країни, де це дозволяється, але це повинна бути альтруїстична заміна материнства і лише родичами. Це Греція і Аргентина. В світі вважають, що це неетично, і крім того в країнах, де є католична віра, це взагалі неможливо, бо згідно з канонами католичної церкви матір"ю дитини може вважатися лише та, що її народила".

В Україні обмежувальний закон, кажуть фахівці, особливої погоди не зробить. Сурогатне материнство в нас - поодинокі випадки. За даними МОЗу - менше ніж сто на рік. 

Це цікаво : Как получить финпомощь в связи с беременностью и родами?

Уляна Дрючкова, журналіст : "Цей ембріоскоп - єдиний на території всього колишнього Радянського союзу. Тут перших шість днів розвиваються дітки. Але цей інкубатор не звичайний, а особливий. За малятами тут можна ще й спостерігати".

Комфортна температура для діток - тридцять сім градусів. Після тижня спостережень та дослідів,  фахівці визначають найздоровіший ембріон, можуть навіть відразу дізнатися - хлопчик це чи дівчинка. І лише після цього зародок переселяють в організм сурогатної матері. Решту ембріонів заморожують і відправляють у банк. Куди подіти зайві -  вбивати чи зберігати і хто за це повинен платити? На це питання законодавець не відповів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: медицина законы суррогатное материнство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2130