Більше трьох сотень людей загинуло на дорогах Київської області від початку року. На 14 % зросла кількість ДТП порівняно з минулим роком. Цифра шокувала обласну прокуратуру. Там кажуть: недопрацьовують ДАІ та дорожні служби.

Христина Гавриш, журналіст : " Своєрідні атракціони смерті – саме так можна назвати понад пів сотні місць на автошляхах Київської області. Через відсутність світлофорів, переходів та розв’язок там постійно стаються ДТП. У третині випадків гинуть не водії, а пішоходи".

Невтішна статистика шокувала обласну прокуратуру. Там кажуть, недопрацьовують Державтоінспекція  та дорожні служби.

Дивіться фоторепортаж : Смерть на дороге. Знаменитости, ставшие жертвами ДТП

Борис Писарчук, в. о. начальника відділу прокуратури області : " У нас сталося близько 8 з половиною тисяч ДТП в цьому році, що більш як на одну тисячу кількість ДТП збільшилась . Органами Державтоінспекції проводиться неналежна і недостатня профілактична робота на сьогодні і також не аналізуються ними в повній мірі причини та умови вчинення ДТП".

Однак у ДАІ  розводять руками. Запевняють, свою роботу виконують повністю. Інша справа - нова система контролю за дорогою. Ще з минулого року штат інспекторів скоротили майже вдвічі. А обіцяних приладів контролю  - досі не закупили. Натомість провину ДАІшники перекладають на самих пішоходів.

Сергій Дерев'янкін, начальник управління ДАІ в київській області: " Люди в буквальном смысле слова или не хотят жить, или вообще не думают о том, что они делают . 30 %  ДТП происходит с участием пешеходов, из них 80 - нарушение правил дорожного движения переходами".

Читайте також : Водители Киевщины перестали бояться штафов

А ось водії кажуть - пішоходи не винуваті. Їх поставили в такі умови на дорозі.

Юрій, водій : " Много неосвещенных переходов вот в селах, там много очень ДТП случается, особенно в темное время. Пешеход идет по переходу, а он не освещенный".

Руслан, водій : " Дуже багато світлофорів відрегулювати треба. Включається і пішоходам, і машинам однаково, а поки машини доїжджають - тут пішохідний перехід, пішоходи що зелене побачили і пішли, вони стоять посеред дороги - машинам перекривають, які їдуть на зелений".

Аварійно-небезпечних ділянок - без відповідного освітлення, переходів та розв’язок прокуратура нарахувала в області понад 50. Найбільше, зокрема, на трасах Київ-Одеса та Київ- Знам’янка.  Однак у дорожників інші дані . У листі нам відзвітували: за цей рік аварійність на 3 проценти знизилась.

Корисно знати : К новому году автомобилисты смогут ездить на Почтовой площади под землей

Було визначено 4 місця концентрації ДТП, це - на 2 місця менше, порівняно з 2011 роком, далі розробили відповідні заходи з метою їх ліквідації. У результаті проведеної роботи аварійність на цих місцях знизилася. Та попередження з прокуратури отримали як ДАІ, так і дорожні служби. За місяць - мають ситуацію виправити. Інакше винних притягнуть до відповідальності.  Чергова погроза, яких уже було чимало.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: дороги дтп водители прокуратура
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2429