Монет номіналом 15 та 20 копійок в Україні  не буде. У Національному банку кажуть - у нас і так великий розмінний ряд. Тож випускати проміжні не доцільно. І так досі не знають, що робити з одиничками та двійочками. Порахували, що з понад  10 мільярдів штук копійок  – третину становлять саме дрібні. І на одного громадянина припадає 217. Дріб’язок -  осідає в скарбничках. А виробництво залізних грошей обходиться не дешево. Наразі вивчають досвід інших країн.  Канада, наприклад, цьогоріч повністю вивела з обігу одноцентові монети. Розглядали таке  питання і  в Чехії, Данії та Ізраїлі.

Дивіться також: Копійки в Україні стануть дефіцитними

Віра Ричаківська, заступник голови НБУ : " Ідуть як правило двома шляхами або найменші номінали виводять з обігу, тобто десь такими адміністративним методом так або друге це питання в процесі розрахунків, при кінцевому розрахунку округлюється сума закупки".

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: банки дефицит монета копейка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1538