Два роки підготовки. І ось  Україна розпочала будівництво LNG-терміналу. Проект реалізують у кілька етапів. Перший газ морем  зможемо отримати вже у 2014-му. А на повну потужність завод запрацює у 18-му. Чиновники святкують перемогу: завдяки терміналу держава зможе на 10 мільярдів кубометрів зменшити закупівлі російського ресурсу.  Утім поки що Україна мусить виконувати вимоги контракту з Газпромом.

Україна зробила другий крок на шляху до енергетичної незалежності. З листопада ми купуємо блакитне паливо в Німеччини. А сьогодні в Одеській області розпочали будівництво заводу із приймання скрапленого газу. Точніше - газопроводу, який з'єднає майбутній LNG-термінал із українською ГТС. За процесом з Києва спостерігав прем'єр.

Читайте також : Испанцы согласились помочь в строительстве LNG-терминала

"Сварку первого стыка газопроводу – разрешаю. Начальнику №2, прошу розпочати зварку першого стику газопроводу".

Чиновники аплодують самі собі. Україна зробила вагомий крок до енергетичної незалежності, заявляють у Кабміні. Мовляв, якщо Росія не йде на поступки, газ, щоправда, скраплений, будемо доправляти морем. 

Микола Азаров, прем'єр-міністр України : " Терминал способен принимать такие объемы газа, при которых мы станем самостоятельными игроками на энергетическом рынке".

А саме - 10 мільярдів кубометрів за рік. Або майже третину обсягів палива, яке нині ми купуємо у Газпрому. Будівництво комплексу обійдеться Україні мільярд і сто мільйонів євро.  Проект реалізують у кілька етапів. На першому - побудують газопровід завдовжки 65 кілометрів. А також орендують танкер. Який і прийматиме ресурс.

В Украине стартовала реализация проекта "LNG терминал"

Юрій Корольчук, експерт з енергетики : " Україна буде використовувати на першому етапі танкер, який зможе одночасно виконувати роль заводу. Він буде примати газ, розріджувати його і запускати в ГТС України. Тому безумовно на першому етапі це вигідно, тому що це дозволить отримувати до 3 мільярдів кубометрів".

Вже у 2014-му. На другому етапі проекту розпочнуть будівництво наземної частини заводу із двома резервуарами. Де можна зберігати паливо. На повну потужність комплекс запрацює із 2018 року. У планах чиновників, купувати скраплений газ в Алжиру, Лівії, Єгипту, Катару та Азербайджану.

Геннадій Рябцев, експерт з енергетики : " Якщо Україна побудує відповідний термінал, якщо буде створено відповідний танкерний флот, який зможе від грузинського берега транспортувати скраплений газ в Одесу, тоді може Азербайджан і буде продавати нам обумовлені обсяги газу".

Дивіться також : Експерти: LNG-термінал для України залишається міфом

Однак поки ще жодного контракту на поставки скрапленого газу в України немає. Через це проект LNG-терміналу неодноразово критикували енергетичні експерти.  Все ж сьогодні в Києві свою готовність фінансувати будівництво заводу виявила іспанська Enagas. Яка підписала угоду про створення консорціуму з українською стороною. Держава отримає у власність 25 відсотків акцій, у іспанців поки що сімдесят п'ять. Газ, отриманий через LNG-термінал, має бути на 20 % дешевший, ніж російський.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина lng-терминал енергетика
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1184