В Україні запровадять маркування препаратів.  У такий спосіб хочуть боротися з фальсифікацією. Завдяки маркуванню планують відстежувати шлях кожної упаковки від виробника до аптеки. Продаж медикаментів споживачам відбуватиметься лише після сканування спеціального коду.  Зчитану інформацію передаватимуть через інтернет до спеціального реєстру ліків, що перебувають в обігу. Якщо даних про засіб у ньому не буде, товар не зможуть реалізувати.

Вскоре все аптечные киоски в Украине закроются

Незабаром продати фальсифіковані ліки буде набагато складніше.  Принаймні так обіцяють у Держлікслужбі.  Уже з наступного року упаковки з медикаментами почнуть маркувати унікальним ідентифікатором. Його наноситиме виробник. У коді - інформація про нього самого, термін реалізації препарату, індивідуальний номер упаковки та серії.  Усі ці дані виробник передаватиме до централізованої державної інформаційної бази. За задумом, продаж препаратів споживачам відбуватиметься лише після сканування спеціального коду. Якщо даних про конкретну упаковку ліків в переліку не виявиться, продати її просто не зможуть.

Віктор Сердюк, президент ради захисту прав пацієнтів : " Це підтверджує для пацієнта то, що він приймає засіб зроблений легально і є відповідальний за нього. Типографським, якимсь кустарним способом  це зробити дуже важко. Мало того, якщо навіть це буде зроблено, то знову ж таки, воно не буде знаходитись у якійсь загальній електронній базі даних".

Таку технологію почали вводити в Євросоюзі ще минулого року. В України немає іншого виходу, як зробити це слідом за ЄС.

Дивіться також : В українських аптеках побільшає індійських ліків

Олексій Соловйов, голова держслужби з лікарських засобів : " Тем фальсифицированным лекарственным препаратам, которые на данный момент в небольшом количестве  находятся на территории Евросоюза им придется искать другие рынки сбыта.  По понятным причинам такие рынки сбыта могут очень высокие риски  это страны содружества независимых государств".

Нині проект найбільш ефективно реалізують у Туреччині. Його вартість для держави - близько двох з половиною - п`яти мільйонів доларів. Існування централізованої бази даних  дозволяє відстежувати шлях кожної упаковки ліків від виробника до аптеки і допомагає контролювати продаж препаратів, вартість яких компенсує держава. 

Вітчизняних фахівців тішить ще й те, що система дозволить зупиняти продаж лік засобів сумнівної якості в одну мить.  Українські чиновники кажуть: якщо все пройде більше-менш успішно, перші медпрепарати з новим маркуванням з`являться в наших аптеках вже наприкінці 2013-го.

Корисно знати : Как очистить легкие после курения

Юлія Шост, журналіст : " Інформація, що міститиметься у маркуванні, буде доступна не лише провізору в аптеці. Будь-який покупець зможе сфотографувати код на свій мобільний і дізнатися все про походження в термін придатності лікарського засобу".

У Держлікслужбі запевняють, що обов`язково змусять маркувати дорогі рецептурні і безрецептурні препарати з великими обсягами продажів. Виняток буде лише для дешевих медикаментів вартістю від 1 до 5-ти гривень.  Багато іноземних компаній уже мають апаратуру для нанесення спеціальних кодів, тож їхні ліки навряд чи подорожчають, запевняють посадовці. А ось українським виробникам і аптекам ще доведеться витратитись на спеціальне обладнання і програмне забезпечення.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: лекарства здоровье маркировка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3034
Загрузка...
Загрузка...