Тільки гривня. І забудьте про умовні одиниці. Віднині в Україні у рекламі заборонені розцінки в доларах чи євро. Це рішення парламенту. У такий спосіб на вітчизняному ринку Кабмін прагне, якщо не викорінити, то хоча б ослабити залежність українців від долара. Нововведення вдарить по цінах на нерухомість та автомобілі. Самі ж компанії на новацію скаржаться.

Тетяна Стець, журналіст : " Замість зелених - рідна гривня. І не лише в гаманці, але й по телебаченню, в газетах та на біг-бордах. Віднині українці бачитимуть на цінниках у рекламі лише таку позначку, або ж у крайньому випадку ось таку. Так Національний банк хоче відучити нас від євро та особливо від долара".  

Читайте також : Запрет указывать цены на товары в валюте соответствует Конституции

Засилля долара в Україні розпочалося з розвалом Радянського Союзу. Шалена девальвація купоно-карбованця змусила перейти в розрахунках та заощадженнях саме на американські гроші.  Ще у дев’яності Нацбанк почав боротьбу з валютою. Всі операції купівлі-продажу в доларах  - заборонили. Тоді і з’явився загадковий термін: "умовні одиниці". Російською  - у.є. У народі абревіатуру охрестили "убитими єнотами". Нині про це навіть мультики створюють.

За 20 років незалежності повної довіри гривня так і не завоювала. Кількаразові обвали та паніка привчили українців до більш стабільного долара. Проте уряд розпеченим залізом випалює американські гроші не тільки з української економіки, а й зі свідомості громадян. Першим кроком стала заборона валютних кредитів. Далі - максимально ускладнили обмін. Тепер - навіть рекламувати  в доларах та євро заборонили.    Аналогічну норму п’ять років тому запровадили росіяни.

"Черный рынок" вынуждает НБУ обесценить гривну

Олександр Охріменко, аналітик банківського ринку : " Якщо сказати що через введення цієї заборони у нас буде ревальвація гривні цього не буде. Єдине от що в нас дуже чітко ми побачимо, це ціни в інтернет- магазинах. От там буде зменшення цін. Часткове але буде".

Деякі інтернет- магазини часто встановлюють власний курс долара, що подекуди сягає і 9 гривень. Тож під час переведення у гривні, ціни зростають. Несуттєво, але все ж подешевшати може нерухомість та автомобілі, кажуть аналітики. Бо компанії перераховують вартість товару за вищим курсом, ніж офіційний. Нібито страхуються на випадок коливань валюти. Та автодилери певні - від таких нововведень у першу чергу постраждають клієнти.

Олег Назаренко, гендиректор асоціації автоімпортетів та дилерів : " Уявімо собі якусь людину, яка побачила, що автомобіль коштує наприклад 100 тисяч гривень. І він собі ці гроші збирає і звичайно якщо буде девальвація гривні, то ця ціна підросте і людина прийде, а там автомобіль вже коштує 120 тисяч гривень, а не 100. Виходить, що людина бідна, її обманули".

Гривна на межбанке пробила трехлетний минимум к доллару

Саме під час продажу нерухомості, машин, авіаквитків або туристичних путівок ціни зазвичай вказують в іноземній валюті. Тож таким компаніям після набуття чинності закону доведеться додатково викидати кошти на рекламу. Бо після зміни курсу - вартість теж змінюватиметься. І доведеться перезнімати відеоролики та вписувати  нові цифри в інтернет- рекламу.

Артур Пилипчук, експерт ринку нерухомості : " А ще більші витрати якщо рекламують зовнішні носії. І на біл-борді висить одна ціна скажімо так хай буде 12 тисяч гривень, а коли ви телефонуєте, або приходите до компанії там вже ціна 14 тисяч гривень. Звичайно клієнт може подумати що це не досить надійна компанія, якщо вона так швидко змінює ціни".

А ось у тур фірмах переконують, їм відмовитися від використання іноземної валюти в рекламі буде неважко.

Це цікаво : Кто зарабатывает больше всех: Самые востребованные профессии осени

Олександр Новіковський, віце-президент асоціації лідерів тур бізнесу : " Більша частина операторів, які працюють на масові ринки, вони вже давно мають в себе на своїх бізнес сторінках можливість отримувати інформацію як в іноземній валюті, так і в гривневому еквіваленті. Щодо рекламних носіїв, які друкуються просто буде якесь корегування щодо кількості тиражу буклетів".

На гривні перейдуть і газети безкоштовних оголошень. І жодні "убиті єноти" вже не врятують. Попервах українців лякатиме  хіба що більша кількість цифр. Але згодом вони до цього звикнуть. Загалом  доларову рекламу заборонили майже усі наші сусіди.  Витіснити надмірну кількість валюти з українського ринку уряд збирається й іншими методами. Приміром Нацбанк тепер може зобов’язати експортерів купувати гривні на половину валютної виручки.  А далі - ще буде.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена деньги реклама
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1884