Підшукуєте квартиру для оренди? Будьте обережні з вибором не тільки приміщення, а і його власника. Адже шахраї постійно оновлюють арсенал і не гребуюють перевіреними схемами.  Приміром, винаймають житло усього на кілька діб, а потім під виглядом господаря, здають іншим. Це спрацьовує у періоди подорожчання і дефіциту на ринку, як зараз. Аби не потрапити у пастку, юристи радять ретельно перевіряти усі документи на помешкання. Причому, оригінали і без поспіху.  

Любомир Дроздовський, юрист. «Такими документами є: свідоцтво про право власності на квартиру, зареєстроване в БТІ, договір купівлі-продажу, зареєстрований в БТІ, наприклад, договір дарування квартири, або свідоцтво про право на спадщину, зареєстроване в БТІ. Всі документи повинні бути на нотаріальних бланках, і ззаду в них повинен бутти вібдитиок про те, що вони зареєстровані в БТІ.»

Якщо оселю пропонує не власник, а, скажімо, його родич, потрібно бути обережним. Обов’язково вимагайте, спеціальну довіреність. У розписці має бути зазначено, що господар не проти, аби приміщення здавали іншим. Окрім того, обов’язково підпишіть дОговір оренди. У ньому варто зазначити умови і термін проживання. Згідно із законом, за житло можна не платити протягом трьох мІсяців. Однак потім таки доведеться розрахуватися. Інакше через суд вас за можна виставити за двері. Ще одна причина - пошкодження майна. Такі деталі теж варто узгоджувати до заселення, аби потім не було несподіванок.

Любомир Дроздовський, юрист. «Якщо орендна плата сплачувалася наперед - наприклад, за півроку, а орендодавець вирішив швидше розірвати договір оренди, звичайно в рішенні суду повинно бути вказано про те, що орендодавець зобов’язаний повернути орендарю вартість орендної плати, яку він не використав. Однак якщо є факт пошкодження самого майна... так само може орендодавець врахувати цю невикористану орендну плату в якості компенсації пошкодженого майна.»

Утім, якщо ви справно платите за квартиру, обережно користуєтеся меблями, а орендодавець намагається вас передчасно виселити, - звертайтеся до суду. Юристи запевняють: Феміда стане на ваш бік.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2844