Уряд лякає українців ще однією хвилею кризи. Водночас урядовці нахваляються -  знають як з цим боротися, хоч і не кажуть - як саме. Звідки у кабміну припущення про нові економічні негаразди - експертам невтямки.   Мовляв, економіка і досі не оговталась від попередніх потрясінь. У серпні цього року промисловість знову показала спад - майже 5 %. Найбільш постраждалі галузі металургії та машинобудування і досі не оклигали.

Читайте також: Кризис в еврозоне набирает обороты

Олександра Бетлій, економіст : " Ми маємо значну невизначеність, і в принципі, політичну невизначеність. Як результат - це стримує інвестиції. А отримання інвестицій - це вплив негативний на середньострокове зростання взагалі країни. Тобто, все ж таки уряд у в цей час потрібно далі продовжити реформи, але реформи, які стосуються дерегуляції , децентралізації, щоб стимулювати розвиток країни".

Фахівці не виключають - шокова терапія могла б допомогти. Приміром - увімкнення друкарського станка Нацбанку.  Треба б надрукувати 10-20 мільярдів гривень.   Найкраще - видати їх населенню на іпотечне кредитування під низькі - у 2-3 відсотки, пропонують експерти.

Дивіться також: Валютна криза: хто винен у девальвації гривні?

Олександр Охріменко, економіст : " В любом случае это будет стимул для строителей. Прямая зависимость. Стимул для металлургов, стимул для производства стройматериалов. Рост зарплаты строителей. Рост смежных отраслей. На сегодняшний момент можно за счёт таких операций стимулировать рост экономики".

А ще, аби ситуація із кризою не повторилася - необхідно  нац. валюту відпустити у вільне плавання. Навіть якщо долар коштуватиме 8,5  гривень - по гаманцям українців це суттєво не вдарить, переконують економісти. Дорожчий долар дав би шанс підзаробити вітчизняним експортерам.  А це  -  сприятиме розвитку економіки.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: гроші економика криза
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1211