Водійське посвідчення з біометрикою. Нові права потрібно буде мати до кінця 2013 року. Це якщо президент підпише закон про біометричні паспорти. Днями парламентарі ухвалили його з поправками глави держави.

Новий закон про біометричні паспорти - гарний спосіб брати з українців більше. Кажуть фахівці. За законом, гроші, які платитимуть за адміністративні послуги, надходитимуть до спецфонду держбюджету. Їх використовуватимуть лише ті відомства, які їх заробили. З'явиться непоганий стимул брати за свої послуги втридорога.

Дивіться також : Від електронного чипу українці можуть відмовитися

Віктор Тимощук, експерт центру політико-правових реформ : " Можуть бути зловживання, тому що може прийти один громадянин, з нього візьмуть лише 170 гривень держмита і це буде в межах закону, з іншого громадянина вони візьмуть 300 гривень, або 600 гривень і це теж буде в межах законодавства.  Там менша прозорість на порядок, не так контролюється їх використання як контролюється використання з загального фонду".

Від біометричних паспортів, за бажанням, можна буде і відмовитися. Для цього варто лише написати заяву. Та з часом відсутність чипа ускладнить життя.

Читайте також : Рада приняла закон о биопаспортах

Олександр Гладун, експерт інституту демографії та соцдосліджень : " Проблема в тому, що якщо буде суцільна комп’ютеризація ви потім не зможете отримати якусь послугу, якщо хтось скаже у вас же немає чіпа і ми не можемо автоматизувати обробку вашої заяви".

У новому законі ще й уточнено, які саме документи повинні мати біометричні дані. Загалом їх - 15. Зокрема внутрішній і закордонний паспорти, водійські права.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: законопроект украинцы биометрические паспорта
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3074