Після завершення першого етапу реформування системи державних фінансів економіка почала давати  держскарбниці більше грошей. Тільки від впровадження податкових змін за вісім місяців надходження від сплати зборів зросли  більше ніж на 70%. Проте, зазначають фахівці, таке пожвавлення відбулося винятково через підвищення фіскального навантаження на бізнес.

 Олексій Молдован, завідувач сектору інституту стратегічних досліджень: «Близько 30 млрд коштів буде спрямовано в економіку  за різними статтями фіскальних інструментів, але по основним, і, скажімо, по тим інструментам,які можуть бути найбільш потенційно ефективними, суми незначні.  Зокрема, механізм прискореної амортизації виробничого обладнання, через цей канал в економіку влито додатково лише 2 мільярди гривень.»

Більшість експертів погоджуються: для збалансування дохідної та витратної частин головного кошторису головне не допустити зростання державного боргу та скоротити дефіцит бюджету. Натомість у Нацбанку нормальним називають збільшення нестачі в держскарбниці.

 Валерій Литвицький, керівник групи радників голови НБУ:  «Може статися так, що реформи на перших етапах потребуватимуть збільшення бюджетного дефіциту. Це працевлаштування людей, це перезавантаження не тільки того, що в менталітеті уже закарбувалося, а й потім переселення. Там навіть питання прописки може стояти, житла і так далі.»

Втрачає бюджет і через неефективне витрачання коштів. Нині з кошторису фінансують майже 600  цільових програм, якими опікуються  80 розпорядників. Наприклад, у країнах ЄС кількість останніх не перевищує 20.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 671