Журналістам нарешті офіційно презентували системи відеоспостереження, якими обладнають дільниці. До парламентських виборів - менше ніж два тижні. А пристрої встановили лише на 85% пунктів для голосування. Для того, щоб завершити роботи - у компанії-підрядника часу до 17 жовтня. Та чи вплинуть камери на результати виборів, дізнавалась Ольга Подимай.

Щохвилини в Україні відкривають три  дільниці, на яких уже встановлені системи відеоспостереження. Загалом потрібно обладнати 33 тисячі приміщень. До комплекту входять дві веб-камери, ноут-бук, металева шафа і супутні кабелі, все разом коштує близько семи тисяч гривень. Нескладна арифметика - сумарно отримуємо 230 мільйонів. Де ж решта з мільярда, який виділили на організацію відеоспостереження за виборами?

Владислав Нам, директор департаменту "Сітронікс": "Вот эти паки, которые установлены на участках, ноутбук, камеры – это только верхушка айсберга. В деревнях связи, мягко говоря – нет. Поэтому стоимость организации каналов связи – очень высокая. И составляет более половины бюджета".

У день виборів відео з кожної дільниці транслюватимуть в Інтернеті - на спеціальному сайті. Однак спостерігати за процесом в он лайн-режимі зможуть лише зареєстровані користувачі. Самого порталу ще теж немає.

Відеоматеріали зберігатимуть протягом року.

На спеціальних серверах у приміщенні Укртелекому. Обіцяють суворо охороняти. Аби не трапилося, як у 2004-му, коли сервери зникли.

Тим часом на на Полтавщині - перший прецедент. Новенькі веб-камери та ноутбук вкрали з дільниці вже на наступний день після встановлення.

Читайте також: С избирательных участков начали воровать веб-камеры

Михайло Охендовський, член ЦВК: "Це абсолютно не є проблемою, враховуючі кількість веб-камер, вона становить більше, ніж 64 тисячі. Такі випадки були від самого початку прогнозованими. Зараз за зберігання веб-камер уже в приміщеннях дільничних виборчих комісій відповідають органи місцевого самоврядування і органи внутрішніх справ".

Що робити з обладнанням після виборів - у  ЦВК ще не вирішили . У сусідній Росії, з якої змавпували систему, воно припадає пилом  на складах або його розкрадають.

 Каждая камера на выборах покажет 15 тыс. видео одновременно

Відеоспостереження за голосуванням у Росії, яке , до речі, організовувала та сама компанія - не допомогло зробити вибори прозорими. Навіть зафіксовані цими камерами порушення  не стали доказами про фальшування у суді.

Відео з порушеннями в українському суді теж не буде доказом. Це визнали в самій компанії, яка нині встановлює на дільницях веб-камери.

Цікаво: Трансляції підрахунку голосів не буде

Катерина Чала, гендиректор компанії "Сітронікс": "Але я думаю, що це відео дасть змогу отримати, якщо будуть порушення, ті докази, які будуть належним, достатніми для доказів у суді. Наприклад, можуть залучатися потім свідчення".

А в ЦВК вважають, що камери на дільницях підвищать довіру самих українців до результатів волевиявлення. Тим більше, за цю довіру заплатять з власного гаманця.

Ольга Подимай, Володимир Гулевець, новини UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: политика выборы вэб камеры
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1895