Порахувати точно, скільки газу сьогодні йде для потреб населення, не може ніхто. І це  створює можливості для зловживань. Так, за даними Міненерговугілля, рівень споживання  блакитного палива українцями не змінюється  протягом останніх 10-ти років. У 2011-му він становив понад 17 мільярдів кубометрів.  А за оцінками експертів, не перевищує 13-ти мільярдів кубів. Не останню роль у розбіжностях між офіційними та експертними оцінками відіграють застарілі норми споживання ресурсу. Більшість із них, ухвалені ще у 90-ті і діють до сьогодні. Так, наприклад, щороку виділяють газ для приготування їжі та підігрівання води для домашньої худоби.

Юрій Корольчук, експерт з енергетикии: «Для корів, свиней, кіз, овець, тобто це виходить від 15-ти кубометрів на рік до 250-ти, це – найбільше, це корова. Ніхто не проти, щоб тварини користувались споживання природного газу. Але виникає логічне питання, у нас хтось підраховував взагалі кількість цих тварин.»

Якщо рахувати за кількістю поголів'я корів і свиней у 2011-му, лише для їх правильного харчування потрібно майже 2 мільярди кубометрів блакитного палива. Щодо населення аналітики  застосовують непрямі методи оцінки. За останні 10 років чисельність людей скоротилася на 5 мільйонів, щонайменше, 2 мільйони – працюють за кордоном. Також за останнє десятиріччя українці поступово змінювали старі плити, котли, обігрівачі - на більш сучасні та економні. А ще самостійно проводили роботи з утеплення помешкань. Однак на обсягах споживання  ресурсу це чомусь не позначилося.

Володимир Омельченко, експерт з енергетичних програм: «Є такі думки, що ці норми є завищеними, і на цьому нагрівають руки газові компанії. Це дійсно так може бути, але доказати дуже важко. Оскільки ці всі операції непрозорі, якщо вони і відбуваються, вони відбуваються не відкрито.»

Тому, вважають експерти, доки теплокомуненерго закуповують газ у тисячах кубометрів,  переробляють його у тепло, що вимірюють  гігакалоріями, а населення оплачує не кубометри й не гігакалорії, а квадратні метри житла, плутанина з обсягами споживання газу й надалі триватиме.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1546