"Індекс бігмака", "Індекс поп-корна", та навіть "індекс Різдва". Завдяки таким показникам міжнародні експерти визначають справжній стан економіки тієї чи іншої держави. Не так давно, з’явився ще один  - "індекс хмарочоса". Спираючись на нього, фахівці розгледіли в китайському господарстві ознаки різкого краху вже в найближчому майбутньому.

Це цікаво : Выше облаков: Названы 10 самых лучших небоскребов года

Китайці заходилися будувати в Шанхаї черговий хмарочос. Та не простий, найвищий в усій Піднебесній. Проект Шанхай Тауер планують завершити до кінця 2014-го. Втім, експерти застерігають: будівельний бум  - не обов’язково гарний знак, зокрема, і для господарства держави. Спираючись на дані "індексу хмарочосів",  вони попереджають, це може бути ознакою краху ринку китайської нерухомості вже в найближчому майбутньому. Нібито зведення рекордно-високих будинків завжди передує економічному катаклізму в країні. Історичні приклади: американський Емпайєр Стейт Білдінг з’явився якраз перед депресією в Сполучених штатах, Куала Лумпур Петронас Тауерс – перед фінансовою кризою в Азії, а найвища будівля Дубая – Бурдж Халіфа – для Еміратів нині перетворилася на символ глибоких боргів.

Шенг Пуї, аналітик : " Те, що зараз відбувається в Китаї, можна сміливо назвати розширеним циклом кредитної експансії, який лише підігріває будівельний бум у країні. Піднебесна ще не завершила зведення найвищого хмарочосу в державі, однак вже розробляє проект зі спорудження найвищої будівлі в світі. Все це – явні ознаки бульбашки на китайському ринку нерухомості".

Выше облаков: Китайцы построят самое высокое здание в мире

Щоправда, є й аналітики, які мають іншу думку. Хоч як це дивно, але вони також оперують історичними даними. Пропонують пригадати 2010-й рік, коли китайській економіці прогнозували швидке падіння. А сталося все навпаки. Господарство Піднебесної і досі демонструє високі темпи зростання.

Шенг Пуї, аналітик :  "Міжнародні експерти неправильно оцінюють Китай. Ця країна відрізняється від усіх інших. Її економіка розвивається інакше. Саме тому тут краху не відбулося, як у господарствах інших держав. Населення Китаю неймовірно велике, тож ще принаймні десять років у Піднебесній триватиме період швидкої урбанізації".

Где живут миллиардеры?

Спрогнозувати напевне, чи зможе Китай розвіяти прокляття "індексу хмарочоса" наразі неможливо.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: китайцы небоскреб шанхай
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2368
Загрузка...
Загрузка...