Волинь замахнулася на звання шостого за значенням туристичним регіоном України. Місцеві чиновники покладають сподівання на  Бурштиновий музей, місцеві замки та зелений туризм. Щоправда місцеві жителі поки все ж віддають перевагу відпочинку за кордоном. Українці вирішили збирати власну бурштинову кімнату. Точніше - цілий Бурштиновий музей. Колекцію рівняни збирають з 2010-го .  Там - ювелірні вироби та картини, унікальні злитки,  знайдені на саме Рівненщині. А також одяг та взуття, прикрашені цим каменем. Здавна люди вірили в його магічні властивості, вважали талісманом щастя. Використовували як оберіг, прикрасу, і навіть як грошову одиницю. 

Надія Шаюн, директор музею бурштину : " Купляють як в лікувальних цілях, тому що намисто з не шліфованого каміння є лікувальним, лікує щитовидну . Тому це не тільки гарно, а і корисно".

Корисно знати : Тайны древнего ремесла. Как делали янтарные обереги в каменном веке

Окраса музею  -  бурштинова корона. Раз на рік у Рівному проводять однойменний конкурс краси. За право примірити прикрасу на собі змагаються по дві учасниці з кожної області. Однак сама корона завжди залишається у Рівному. Красуні дістається лише титул.

Надія Шаюн, директор музею бурштину : " Минулого року на конкурсі краси, у якому перемогла модель із Вінниці, вона передала цю срібну корону у наш музей. Щоб наші відвідувачі могли налюбуватися цим витвором мистецтва".

Корисно знати : Рада отменила закон о янтаре

Музей бурштину - лише один з туристичних об'єктів, який мріяли б розвивати рівняни. Та місцеві чиновники визнають - жителі області все одно більше їздять по закордонах, ніж милуються місцевими пам'ятками.

Ювелірам піднімуть податки

Олексій Губанов, заступник голови Рівненської ОДА : " Ми поставили собі за мету створити 6-й в Україні туристичний продукт потужний – чому 6-й: Київ, Одеса, Львів,  Карпати і Крим – це 5 загальновідомих – вже так історично склалося туристичних продуктів України. А от Волинь має стати 6-м – ми так собі замислили".

Область має величезний транзитний потенціал. Щороку її територією проїжджає сотні тисяч авто. То ж  є сенс сподіватися на транзитних туристів. Приміром, показати Дубенський замок, історичні пам'ятки Острога чи поле Берестецької битви.  А також чимало маршрутів  для модного останнім часом зеленого туризму.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: завод янтарь ровно
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1354