Вона знову - зникла!  Від самого ранку українці штурмували обмінники у пошуках валюти. Переважно - доларів. Купити гроші було важко вже з п’ятниці. За вихідні сформувалася колективна думка - валюту притримують штучно.

Віктору за усі вихідні валюту  купити не вдалося. Спробував  у понеділок.

Віктор, киянин : " Утром хотел купить 1000 долларов, обходил 4 банка, в 2х отказали, в третьем предложили только 100 долларов, ну такая немножко паника".

Експерти пояснюють - таке трапляється. Обмінник у вихідні може продати лише ту валюту, яку принесли українці. З банку  готівки не підвозять.

Корисно знати: Эксперт предложил запретить хождение иностранной валюты в Украине

Марія Сальникова, експерт інформаційно-аналітичного центру : " На выходных они формируют какой-то свой резерв валюты, то есть у них есть определенный объем валюты, который они могут покупать, продать, производить валют обменные операции с населением".

Однак і в другій половині дня ситуація не змінилася. Три відмови з чотирьох. Тільки в одній фінустанові запропонували, скільки забажаємо. Варто лише бути клієнтом і мати картку.

Євгеній Агарков, журналіст : " І такі проблеми майже що вихідних - люди не можуть придбати валюту і починають панікувати. Але у банках заспокоюють: "відсутність валюти на вихідних - це нормальна процедура".

Фінансові аналітики кажуть Без паніки.  Ніхто штучно доларів не притримує. Якщо валюти немає в понеділок зранку - її просто ще не завезли.

Процедура покупки казначейских обязательств напоминает обмен валюты

Олександр Степанов, психотерапевт, клінічний психолог : " Вот нужна валюта - нету! Первое ощущение у человека это какое - страх: "Я не могу осуществить какие-то свои желания или я не могу осуществить потребности своей семьи". Этот страх вызывает у человека тоже чисто психологический такой момент - как-то преодолеть этот кризис".

А зараз, пояснює психолог, схильність до паніки  підвищена - передвиборча кампанія, економічна ситуація в країні, всесвітня криза.

Олександр Степанов, психотерапевт, клінічний психолог : " Для того чтобы перестать бояться - нужно получить как можно больше информации относительно этой ситуации".

Марія Сальникова, експерт інформаційно-аналітичного центру : " В случае если у населения есть необходимость обмена валюты на выходных и в обменных пунктах нет денег, то у нас всегда существует услуга такая в отелях и также можно произвести обменные операции в аэропортах".

Читайте також: В чем основной риск американского доллара?

Щоправда, там курс дуже невигідний для клієнта. А ось ажіотаж виникає не на порожньому місці. Міжнародні аналітики  переконують -  після виборів девальвації  гривні  - не уникнути. За прогнозами представництва Еч-Сі-Бі-Ес,  долар  коштуватиме не менше  ніж 9 гривень. І Україні доведеться це зробити, щоб відновити співпрацю з Міжнародним валютним фондом.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта банки долар
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2544