Європейський стабілізаційний фонд, завдяки якому від дефолту вдалося врятувати Грецію,  Ірландію та Іспанію, відійшов в історію. На зміну йому прийшов європейський механізм стабілізації. Урочисте відкриття нового органу провели в Брюсселі і одразу провели перше засідання адміністрації. В ефективності механізму бізнесмени та європейські лідери не сумніваються. Вже навіть прозвали його "базука".

В Євросоюзі  запустили   стабілізаційний механізм, який має замінити колишній  Фонд стабільності. У ділових колах, це відомство, за велетенський фінансовий обсяг, а саме 500 мільярдів євро, вже прозвали "базукою". Офіційну церемонію відкриття Європейського стабілізаційного механізму  провели у Люксембурзі. Після чого  відбулося перше засідання. Честь очолити раду директорів  нового органу дісталася міністрам фінансів усіх 17 країн, що входять до складу  Єврозони.

Читайте також: Греции могут предоставить третий пакет финансовой помощи

Жан-Клод Юнкер, президент єврогрупи : " Єврозона тепер оснащена потужною зброєю, яка має зіграти одну з найважливіших ролів  у процесі утримання фінансової стабільності в регіоні".

На відміну від стабілізаційного фонду, який проіснував три роки, і від початку заснування мав обмежений термін дії, механізм покликаний функціонувати стільки, скільки буде Єврозона. Від сьогодні   він  почне накопичувати гроші, які надаватимуть держави-члени. Закінчать формувати до  2014-го.

Еврозона запускает постоянный антикризисный фонд

Айєн Станнард, аналітик : " Зараз ми бачимо заснування фондів і механізмів, ми бачимо , як реалізують  плани порятунку європейських країн, що  опинилися у фінансовій та економічній скруті. Всі ці складові викликають впевненість у тому, що Єврозона зможе подолати економічні негаразди і зробить це доволі скоро".

Экономическая ситуация в еврозоне может ухудшиться

Стабілізаційний механізм працюватиме за трьома напрямками: держави зможуть брати одноразОві  позики або   відкривати  кредитні лінії та випускати  боргові зобов'язання. Головний пайовик  - Німеччина. У Берліні зосереджено понад чверть усіх зобов'Язань. Далі йдуть Франція, Італія, Іспанія, Нідерланди і всі інші країни регіону.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: ес. еврозона стабилизационный механизм
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 800