Євросоюз піде на поступки Україні. І підпише угоду про асоціацію вже наступного року. Утім, представники ЄС кажуть: Київ має ще провести низку реформ. І тільки після цього вести переговори про повноцінне членство у ЄС.

Євросоюз готовий підписати з Україною угоду про асоціацію. Не виключено, що станеться це уже в другій половині наступного року. Принаймні так кажуть у ЄС. Формально  відтягували процес через неузгодженість вітчизняного законодавства з європейським. Насправді - через ув’язнення екс прем’єрки Юлії Тимошенко. І хоча низки умов Євросоюзу офіційний Київ і досі не виконав, на поступки іноземні партнери все ж підуть.

Дивіться також : Меркель: Криза у ЄС триватиме 5 років

Ян Томбінський, голова представництва ЄС в Україні : " Ми цінуємо вашу наполегливість. Приєднання До ЄС дасть Україні низку стимулів. Зокрема, провести судову реформу та під корегувати виборче законодавство. Аби усі наступні перегони були більш демократичними. Тим часом, Європа не надто задоволена, що Тимошенко і досі за гратами. Адже підписання газових контрактів у 2009-ому році було вкрай необхідним. І переслідувати за це екс-прем’єрку не варто".

Домовлятися з європейцями Кабмін відрядив найбільш інтеграційного віце-прем’єра Валерія Хорошковського. Той запевнив:  Україна до Митного союзу не вступатиме.  Тим більше, цього не  дозволяє законодавство. Хоча на співпрацю з росіянами накладати табу офіційний Київ не збирається.

Валерій Хорошковський, перший віце-прем'єр-міністр України : " По-перше, це і недалекоглядно. Тому що працювати треба з усіма з економічної точки зору. З другого боку, це наші сусіди , і наша політика є проста. Ми стараємось з усіма нашими сусідами підтримувати нормальні добросусідські відносини. І це є абсолютно здорова річ"

Читайте також : Европа вступает в новую стадию борьбы с финансовым кризисом

А ось експерти менш оптимістичні. Мовляв, якщо влада захоче, то обмежуватися стосунками у форматі "3+1" із Митним союзом не буде. На заваді не стануть навіть закони. Для цього можна переписати Конституцію і провести всеукраїнський референдум.

Валерій Чалий, експерт із питань зовнішньої політики ЄС : " Є обхідні шляхи. І вже сьогодні очевидно, що зондується такий грунт , як це зробити. Є ініціативи. Фінансовані великими ресурсами. Для того, щоб дійсно вийти на референдум по приєднанню до митного союзу. І фактично уже в обхід і президента Януковича підштовхнути його до таких дій".

Европа задумалась о передаче функции банковского надзора

Перемови між офіційним Києвом та Брюсселем щодо угоди про асоціацію почалися ще у 2007-ому. І лише 30-го березня договір парафували. А ось коли Україна стане повноцінним членом ЄС - поки що невідомо.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: украина ес. еврозона угода про ассоциацию
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2413