Валюти у рекламі не буде. Всі ціни на товари та послуги тепер писатимуть у гривнях. Сьогодні набуває чинності відповідний закон. Це ще один крок влади до дедоларизації економіки. З 2009 року банкам заборонили видавати кредити в іноземних грошах. А з минулого року їх обмін можна здійснювати лише з паспортом. Всі ціни на товари та послуги тепер писатимуть у гривнях.  Поки, щоправда, біг-борди рясніють умовними одиницями.  Однак навіть якщо  ціну напишуть в українських грошах, це не означає, що вартість товарів визначатимуть у гривнях. Кажуть маркетологи.  Ринок нерухомості, автомобілів досі значною мірою  валютний. Багато інтернет- магазинів також продають продукцію в умовних одиницях. Зараз же їм лише додасться роботи.

Читайте також :  Запрет указывать цены на товары в валюте соответствует Конституции

Анна Ніколаєва, маркетолог : " Ми поставимо ціну в гривнах поставимо зірочки і малесенькими буквами в низу сторіночки напишемо є  наявною за курсу гривні до долара 8 і 2 чи 8 і 3 чи скільки вона там закладена і якщо курс долара зміниться ціна має право перерахуватися цим інтернет магазином який є".

І додають, якщо курс буде нестабільний, доведеться втрачати клієнтів. Адже змінювати рекламних плакатів часто ніхто не буде. А якщо людина побачила, що квартира коштує, приміром, 700 тисяч гривень. Прийшла купувати за кілька тижнів а вона уже   720 тисяч. Обурення клієнта можна зрозуміти.

Людмила Чебець, киянка : " В Росії квартири всі продаються  тільки за російські рублі і вони не мають їх переводити в долари,  а чого це я повинна думати мені що платять в доларах?".

Кабмин предлагает усилить гривну за счет рекламы

А ось економісти кажуть - прямого ефекту така заборона, звісно, не дасть – бо товари, які продавали у валюті, надалі прив’язуватимуть до курсу долара. Однак це допоможе змінити звичку людей все рахувати в умовних одиницях.  І прибічники у закону таки є.

Юрій, киянин : " Долари заборонити взагалі, щоб доларів і духу на Україні не було, ніякої іншої валюти, ні рублів, ні тигриків, ні зайчиків, тільки українські гривні".

Людмила Чебець, киянка : " В Україні повинні бути одні ціни в гривнях – і забудьте про долари ви не в Америці".

Дивіться також : В українській рекламі заборонили розцінки в доларах та євро

Таким шляхом 5 років тому пішла Росія . У них навіть заборонили чиновникам в офіційних зверненнях вживати слово "долар". У нас же навіть коли курс стабільний, люди вимірюють усе зеленими купюрами.

Ярослав Жаліло, економіст : " Люди все одно воліли купувати долар, все одно воліли  вкладати депозити в валюті втрачали однозначно в 2-3 рази на процентах але ну це така психологія, тому з точки зору зміни психології такий крок я думаю, що буде важливим".

Однак кажуть, аби це подіяло, владі необхідно справді стабілізувати гривню. Тоді люди повірять в національну валюту. 

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: цена украина валюта реклама
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1097