Комунальні тарифи таки підвищать. Принаймні киянам можна уже готувати свої гаманці. Мовляв, бюджет не в змозі покрити низькі розцінки. А ось громадські активісти переконані: навіть за нинішніх цін ми з Вами  переплачуємо комунальникам. Бо ті розрахунки роблять ще за нормативами радянського союзу. А тоді й зими були холодніші.

Мешканцям столиці  новина під ялинку -   з другого півріччя зростуть розцінки на воду та газ. Зізналися в КМДА.  Бо різницю між тим, що платять кияни  і собівартістю послуг  має компенсувати держава. А в бюджеті цієї суми, схоже, немає.  Та й за версією столичних чиновників,місцевий водоканал має один із найнижчих тарифів у країні.

Дивіться також : З 1 січня розцінки на комунальні послуги можуть підвищити

Олександр Попов, голова Київської міської державної адміністрації : " У цьому році, щоб стримати тарифи, Києву потрібно було отримати 5 мільярдів гривень. І ми їх отримали. Можливо, зміни в тарифній політиці відбудуться, бо з кожним роком різниця в тарифах  збільшується. А держбюджету забезпечити таку дотацію важко".

Тарифи в нас економічно необґрунтовані - не стомлюються повторювати чиновники, зокрема столичні. І покривають лише до шістдесяти відсотків собівартості. Проте як воно насправді - громадськості не повідомляють.

Тетяна Бойко, координатор програм громадянської мережі "Опора" : " Підприємство у нас монополіст, підпадає під дію закону "Про доступ до публічної інформації." Але з іншого боку Київенерго мотивує тим, що є підприємством в основному приватним і не зобов’язано надавати мешканцям територіальної громади таку інформацію".

З наступного року комуналка подорожчає на 15-20%

Натомість активісти переконують - українці  переплачують приблизно дванадцять гривень за кожен  квадратний метр. Це за опалювальний сезон.  У середньому за півроку одна сім'я віддає на  тисячу двісті гривень  більше ніж слід. Фахівці пояснюють - усе через нормативні документи ще радянського зразка. Ними енергокомпанії досі користуються для розрахунку вартості своїх послуг.

Микола Козирек, голова правління комітету захисту прав споживачів : " Это такой утвержденный норматив. Они применяют то, что им позволяет министерство, руководство страны. Пользуются просто устаревшими нормативами, которые рассчитаны на более холодные зимы, чем они есть сейчас. Которые были 30, 50, 100 лет назад".

Ціни на ресурси постійно зростають, отже, підвищення розцінок, кажуть фахівці, все одно не уникнути. А щоб не платити за коричневу чи зелену воду або взагалі за її відсутність, варто озброїтися лічильниками.

Читайте також : Объем субсидий на оплату ЖКУ сократился на 10%

Тетяна Бойко, координатор програм громадянської мережі "Опора" : " Я поставила собі лічильники електронні, які рахують воду тільки тоді, коли вона гаряча. Починають рахувати тільки від 45 градусів. І воду за гарячу рахують тільки тоді, коли вона вища 60.  І поставила фільтри і редуктори. Я потратила на це близько півтори тисячі гривень".

Немає лічильника і якісної послуги - можна йти в ЖЕК і вимагати перерахунку тарифу. Та як показує практика, ходити до комунальників доведеться ледь не через день.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украинцы подорожание комунальные тарифы
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2082
Загрузка...
Загрузка...