Швидка допомога стане ще моторнішою. За задумом медичних чиновників карети в межах прибуватимуть на виклик за 10 хвилин.  З райцентру до села - за 20. Це передбачили  в законі про екстрену медичну допомогу, який Президент підписав у серпні. Усі виклики прийматиме єдина оперативно-диспетчерська служба. Зміниться і система розташування бригад.

Михайло Стрельников, начальник відділу департаменту МОЗ України: "Швидкі тепер будуть стояти не на станціях, вони будуть розташовані в сільській місцевості на пунктах постійного базування. тобто наближені максимально до людини, яка потребує такої допомоги. Відповідно реагування на виклик буде набагато швидше".

Читайте також: В Украине идет масштабное обновление автомобилей "скорой помощи"

Дію такої системи уже відпрацьовували у пілотних регіонах - на Київщині, Вінниччині, Донеччині, та Дніпропетровщині. Окрім того, планують проводити підготовку правоохоронців та пожежників, аби вони могли надавати екстрену медичну допомогу. Навіть приймати пологи.

Сергій Гур'єв, заступник директора УНПЦ екстреної меддопомоги: "Треба мати відповідні манекени. Я радий сказати, що зараз уже підтримано бюджетний запит на те, що ці манекени будуть придбані. І ми ними будемо укомплектовувати наші учбово-тренувальні центри".

Закон "Швидка допомога" буде рятувати по-новому

У всьому світі створено імітаційні центри, де навчають надавати екстрену медичну допомогу не лише правоохоронців, а й пересічних громадян. У нас же обіцяють сформувати подібні заклади у всіх областях уже з наступного року.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: здоровье скорая помощь спасение
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1886