З нового року понад 130  найменувань медикаментів можуть зникнути з полиць аптек. Заявив глава державної служби з лікарських засобів Олексій Соловйов. Зараз  136 унікальних препаратів імпортного виробництва  не отримали сертифікації за стандартом GMP. Іноземні фармкомпанії нарікають, що ця процедура в Україні дуже складна, і вони не встигають пройти її вчасно. Деякі юристи кажуть, що найкращим виходом із ситуації був би перегляд дат для отримання необхідних документів. Тим часом, експерти вважають, що така собі "зачистка" ринку не матиме значного впливу на  вартість ліків.

Читайте також : С Нового года в Украине может начаться дефицит лекарств

Віктор Сердюк, президент ради захисту прав безпеки пацієнтів : " Якщо ті зникнуть, що не мають цього сертифікату ну це як сонце сходить-заходить. Ну вони мають зникнути. І тут  не так багато потрібно, щоб впровадити  GMP, щоб впровадити культуру. Треба змінити. І якщо зникнуть, ліки будуть дорожчати, як вони дорожчають у всьому світі".  

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: лекарства здоровье аптека
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1507