Чорнобиль посеред Києва - так давно уже називають руїни, які залишилися він столичного заводу "Радикал". Шістнадцять років жителі Дарницького району жили поряд із залишками ртуті та хлоро-вмісних пестицидів. Сьогодні їх потроху почали розбирати і вивозити на утилізацію. 

Дмитро Полонський, журналіст : Сьогодні з заводу "Радикал" вивезли чотири з половиною тонни токсичних відходів. Ще понад 45 чекають своєї черги. Перероблятимуть отруту на одному із заводів у Польщі. Адресу не називають - бояться протестів місцевих екологів".

Дивіться також: Отруту з Києва вивозять до Польщі

Поки  із напівзруйнованого підприємства вивозять лише залишки хлоровмісних пестицидів.   Із п’ятдесят четвертого року тут для всього Радянського союзу виготовляли каучук, хлор, сірчану і  соляну кислоти та іншу хімію. У 1996-му підприємство закрили. Тепер величезну шкоду навколишній екології завдають його руїни. Ртуть тут просочила ґрунт на двадцять сантиметрів углиб. 

Ілля Дрель, представник компанії-підрядника : " Большинство этих веществ второго и первого класса опасности. Хранились они в массе своей в технологическом оборудовании, а некоторые в таре. И вот за последние 16-18 лет пришли в негодность".

За приблизними підрахунками на території зруйнованого заводу знаходиться до ста тридцяти тисяч тон токсичних відходів, у тому числі і ртуть, яку треба утилізувати.  На це держава виділила 134 мільйони гривень. Прибрати все треба за п"ять років, але хочуть встигнути за півтора. Отруту спалюватимуть у спеціальних закритих печах. Найбруднішу роботу виконають бійці МНС.

Читайте також: Токсичные вещеста с киевского завода Радикал вывезут в Европу

"Не страшно. Тут все упаковано уже все. Тем более есть меры предосторожности - индивидуальная защита. Ничего страшного нет на самом деле. Работа у нас такая".

Транспортування до Польщі однієї тони хімікатів коштує державі двадцять дві із половиною тисячі гривень. У таку вантажівку, яка може перевезти і двадцять, вантажать лише дві тони. Кажуть так треба. 

Олександр Бучер, представник компанії, що перевозить отруту : " З київського Радикалу забирається саме така кількість. Чому не двадцять, не п’ятдесят тонн. У нас є замовлення на отаку кількість. Сьогодні ми отаку кількість вивозимо".

Адам Антонюк, заступник голови управління промполітики при КМДА : " Якщо б це була більша кількість... Але угода з ним укладена на 4,5 тони. Якщо вони вважають, що їм потрібна така фура по якимось технічним умовам - це питання не наше. Це чисто питання виконавця".

Тим часом навколо отруйних руїн вирує життя - бізнесмени облаштовують нові офіси та зводять споруди. Сергій працює поряд  вже три місяці. Каже заробив на свою голову болячок.

Радикал банк пропонує бізнесу особливий короткостроковий депозит

Сергій, працює на території  "Радикалу": " Я просто до лора звертався і останні півтора місяці досить важко хворів. Я так ніколи ще не хворів. Кажуть, що тут було небезпечне виробництво, але значною мірою все утилізовано, а що тут залишилось ніхто ж не знає насправді".

Після вивезення всіх хімікатів, територію забудують. На щастя - не житловими будинками. А от щось промислове звести можуть.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: завод утилизация промышленнность
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 775