Самовільно відключилися від централізованого опалення і перейшли на індивідуальне - готуйтеся сплатити штраф. Профільна Нацкомісія планує карати таких споживачів. Так само санкції хочуть застосовувати й до тих, хто без дозволів встановив у квартирі бойлери.

Энергоэффективный дом по-украински

Україну розділять на зони за таким принципом: можна чи ні встановлювати автономне опалення. Проект такого закону запропонувала національна комісія з регулювання комунальних послуг.  Там, де місцева влада віддасть перевагу центральному теплу і водопостачанню, людям доведеться забути про індивідуальні котли та бойлери.

Куди скаржитися за холодні батареї

" У разі самовільного відключення від внутрішньо будинкових систем централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, або відключення, що не відповідає затвердженому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства, порядку, споживач несе відповідальність згідно із законодавством".

Відповідальність - штраф. Для громадян до 2-х тисяч п’ятисот  гривень. Посадовців  - 3-х тисяч чотириста. Такі ж санкції і за самовільне встановлення бойлерів. Ці норми планують поширити і на тих, хто раніше ставив у себе котли чи бойлери без проектної документації.  Таке переобладнання шкодить екології, кажуть експерти. До того ж, це б'є по кишені співмешканців будинку.

Почему киевляне переселяются в пригород

Іван Надєїн, експерт з енергозбереження : " Збільшується собівартість на опалення, ті квартири які переходять по суті на автономне опалення вони в першу чергу відображаються і на системі тепло забезпечення всього будинку, а також якщо вони не платять вже за ці послуги це відображається і на собівартості для інших споживачів".

Штрафуватимуть і  за використання теплової енергії без укладання угоди. Стягуватимуть 340 гривень із громадян і 510 з організацій-порушників. А приховати пристрої не вдасться - якщо не впустите співробітника теплопостачальної організації, теж доведеться заплатити.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: украина отопление штраф автономное отопление
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3432
Загрузка...
Загрузка...