У міжнародних ревізорів залишилось 2 дні на реєстрацію в Україні. Це якщо вони бажають офіційно стежити за виборами. Після 20-го жовтня ЦВК зачинить перед ними двері. Тим часом, самі  спостерігачі вже зараз заявляють про порушення на перегонах. В Уряді ж запевняють: ці вибори будуть демократичними. Не даремно ж витратили на них стільки грошей. В Україну приїде рекордна кількість спостерігачів - аж 5 тисяч.  Вони слідкуватимуть за голосуванням на парламентських виборах.

В Уряді обіцяють максимально спростити життя іноземцям. Мовляв, їх у аеропорту пропускатимуть без черг - як дипломатів. Для цього уже облаштовують зелені коридори.

Читайте також: Избирательные участки оборудовали веб-камерами

Микола Азаров, прем'єр-міністр України : " Ми максимально налаштовані на співпрацю. Україна відкрита для усіх спостерігачів, які мають бажання відстежувати виборчий процес".

А ось грошей на спостерігачів Україна не витрачатиме. Найбільше таких гостей очікують зі Сполучених Штатів, Угорщини, Польщі та Канади. Не пастиме задніх і ОБСЄ.

Вибори: Відео з веб-камер не буде доказом у суді

Олег Волошин, директор департаменту інформаційної політики МЗС : " Вони живуть по-різному. Як правило, якщо це спостерігачі від держав - то за кошт держави. Якщо з міжнародних організацій - відповідні організації за них платять. Український бюджет за них точно не платить".

Тим часом в уряді тішаться: до голосування підготувались заздалегідь. Зокрема, встановили відеокамери на усіх тридцяти чотирьох тисячах виборчих дільницях. А ось у міжнародних організаціях не надто оптимістичні. Мовляв, он-лайн не транслюватимуть самого процесу підрахунку бюлетенів. Та й камери не дуже якісні. Хоча й витратили на них  мільярд гривень.

Олег Верник, експерт місії Cis-Emo в Україні : " Вони не мають такого дозволу, яке було б достатнє для чіткої фіксації, що відбувається на дільниці. А по-друге, уявіть собі ситуацію, ну який інтернет в українських селах. Буде відмова від он-лайн фіксації на дуже багатьох виборчих дільницях.  Вони обмежаться просто записом з відеокамери.

Це цікаво : Наблюдатели от СНГ начали мониторить Украину

Перші спроби підкупу електорату іноземні ревізори зафіксували ще задовго до офіційного старту передвиборчих перегонів. Ті, хто прагне всістися у депутатське крісло, уже традиційно годували українців продуктовими хабарами. А ще світили власною партійною символікою, де їм тільки заманеться. Втім, ці зловживання порушенням назвати не можна. Принаймні до вироку суду.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: выборы иностранцы нарушение наблюдатели
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1049