Перелік осіб, дієздатність яких можна обмежувати, розширять. Верховна Рада пропонує встановити заборону на право самостійно розпоряджатись майном, для  тих, хто є залежним від азартних ігр. Мовляв, такі норми відповідають європейській практиці, хоча і досі викликають дискусії.

Юрій Запісоцький, керуючий партнер юридичної компанії: «Міжнародна класифікація хвороб Всесвітньої організації охорони здоров'я  визначає залежність від азартних ігор, як відхилення звичок та поведінки. Якшо ми ставим зловживання азартними іграми в один ряд із зловживанням алкоголем і психотропними засобами то яким чином ми будемо встановлювати факт зловживання.»

Критерії, які б допомогли визначити залежність, законодавець не назвав. Наприклад, у випадках із зловживанням алкогольними і наркотичними речовинами, її можна підтвердити тими ж актами міліції. Довести, що людина хворобливо залежна від азартних ігр – значно складніше.

Юрій Чумак, партнер юридичної компанії: «Це повинна бути відповідна психіатрична експертиза. Яка визначить що людина зловживає азартними іграми. Чи є в Україні спеціалісти, які мають відповідні наукові розробки в цій сфері чи можуть вони адекватно оцінити особу на наявність або відсутність у неї цієї хвороби зловживання азартним и іграми.» 

Доводити хворобливу залежність особи від азартних ігр її родичі будуть через суд. Ціна питання - контроль над відчуженням майна. Наприклад, пропонують, аби суд забороняв таким людям продавати кватиру чи машину, а також обмежувати їх в інших грошових витратах.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 687