Збираєтесь в гори взимку, не забувайте - це може бути небезпечно. Є ризик не лише травмуватися а й навіть загубитися. Які речі варто брати із собою та що робити, якщо відстали від групи, далі.

Січень уже назвали "чорним" місяцем для Карпат. Тут з початку року зійшла не одна лавина, через яку постраждало чимало людей. А ще кілька туристів зникли. Поки що їх не знайшли. Коли збираєтесь у гори, в тур агентствах радять перед поїздкою обов'язково оформити страховий поліс. Коштує він в Україні приблизно 4 гривні на добу. А за кордоном близько 12. Навіть якщо кататися плануєте в людних місцях, все одно бувають різні випадки. Страхова покриє ваші витрати в разі травмування. А ось пошукові роботи полісом не передбаченні.

На "Буковеле" травмировались три туриста

Наталія Виноградова, страховик : " Якби ще включали і пошукові , пошук клієнтів, то поліс би мав би безрозмірний, в основному там ідуть медичні витрати".

Тож зниклих туристів намагається знайти державна пошукова служба. Однак досвідчені альпіністи розповідають, що підготовка цих працівників далеко не найкраща.

Дмитро Журавський, альпініст : " Это пожарники, да их можно построить, их можно сто человек поставить и сказать вот ходите и смотрите, но это не квалифицированные, не подготовленные спасатели.  Это безусловно мужественные люди бесспорно, но для этого нужен профессионализм именно для роботы в горах".

Та навіть якби це були професіонали високого рівня. Про власну безпеку маєте думати насамперед ви. І навіть вирушаючи на прогулянку на кілька кілометрів від бази - слід взяти із собою потрібні речі.

Корисно знати :В каких странах чаще всего травмируются украинские туристы

Ілона Ковч, журналіст : " GPS-навігатор чи компас вмонтовані в більшості моделей сучасних телефонів. Якщо немає знайдіть в оригіналі. А ще петарди та обов’язково сірники та ліхтарик. До речі ось такий можна заряджати навіть якщо сів акумулятор".

Захопіть також термос гарячого чаю та щось перекусити. І візьміть сильне знеболювальне. А якщо збираєтесь на лижах спускатися з гори -  в жодному разі не йдіть самостійно. Візьміть із собою провідника, який  добре знає місцевість, радять ті ж тур агенти.

Андрій Зубатенко, менеджер з туризму : " Якщо ти піднімешся на якусь із вершин – це не означає, що ти спустишся в тому місці з якого піднявся, багато є випадків, які говорять про те, що люди можуть опинятися на 50 на 60 кілометрів від того місця, далі від тої точки з якої вони піднімалися".

В Швейцарии детей бесплатно научат кататься на горных лыжах

А не знаючи місцевості - легко заблукати. Перед походом провідник має обов’язково зателефонувати в місцеву рятувальну службу й повідомити, скільки людей іде, який маршрут і коли планують повернутися. А ще кожен турист повинен мати цей номер при собі. Варто також взяти  карту району.  Краще і на GPS  і в паперовому вигляді. А ще в ідеалі лавинну лопату, датчик, портативну рацію та яскраву мотузку.

Дмитро Журавський, альпініст : " Тот кто попадёт в лавину и его засыпает, его лавинная лопатка не спасёт,  его не спасёт его лавинный щуп, но если они будут у его товарищей, то это будет шанс".

Самые странные виды спорта в мире

А якщо геть збилися з маршруту, телефон не працює і на сигнальні вистріли ніхто не відгукнувся. Спускайтесь самостійно вниз. В жодному разі не лягайте спати. Краще йти навіть уночі. А коли зовсім знесилені – спробуйте розпалити багаття. А як розвиднюється, шукайте просіки чи річки. Вони обов’язково виведуть до людей.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: страховка горы лыжи катание на лыжах
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2467