Збуватимете долари з-під поли  –  потрапите за ґрати. Таке нововведення пропонує Нацбанк. Бо це прирівнюватиметься до ухилення від сплати податків. Якщо ж людина продаватиме великі суми – їй вже загрожує кримінальна відповідальність. А наглядати за ринком буде спеціальне агентство, яке вже охрестили "банківською міліцією". НБУ шукає все нові механізми  - як подолати "валютизацію" економіки. Спокою регулятору не дають 50 мільярдів доларів під матрацами українців. Доларам під матрацами -  не місце. Валюта потрібна банкірам. Тож її  мають намір силоміць забрати в українців.  Пан Вадим припускає:  податок на іноземні гроші розрахований на те, щоб люди вишикувалися у черги продавати долари.

Вадим, пенсіонер : " Вони ж на це й б’ють. Що люди продадуть долари, а вони на б’ють собі кишені. Є маленькі збереження. На гробові. Саме на гроб. бо гривня не надійна одиниця".

Читайте також : НБУ не сможет наказывать "менял" - эксперты

Олена Сльозко, представник інституту світової економіки :  "Все наоборот затаятся и будут снова менялы-кидало на наших рынках".

Логіки в ухваленні податку на продаж валюти не бачать і економісти.

Юрій Гаврилечко, експерт фонду суспільної безпеки :  "Логика данного законопроекта сродни анекдоту – как уменьшить расходы на корову и увеличить количество молока. Значит, корову нужно меньше кормить и больше доить".

Фінансові аналітики порахували: в Україні на руках у громадян - майже 40 мільярдів доларів. Звісно, тримають їх не пенсіонери. А заможні співвітчизники. Насамперед їм  податок не вигідний.

Ерік Найман, фінансовий аналітик : " Некоторые уже заговорили о том, что а не введут ли принудительную конвертацию валютных депозитов? Я не верю в это, нардепы держат валютные депозиты и не будуть голосовать за уменьшение собственного кармана".

Корисно знати : Нацбанк задумался о привязке курса гривны к двум валютам

Та Нацбанк залишив одну шпарину:  як  обійти систему валютних операцій. Економісти припускають - цілком свідомо.  За допомогою строкових депозитів. Якщо валютні депозити  забирати у гривнях - податок платити не потрібно.

Ерік Найман, фінансовий аналітик : "Всех загоняют в банки. Хотите поменять доллары? Идите в банк положите деньги на 30 дней. И потом с чистой совестью сможете поменять в этом же банке доллары на гривны. Конечно же вы зависите от благосостояния этого банка в течении этих 30 дней, от % ставки на эти 30 дней и от курса обмена".

Угроза введения "валютного налога" осталась

Експерти впевнені: законопроект  про збір на валютні операції у лету не  кане. Утім може зазнати змін. Приміром, ставку оподаткування зменшать. Оновлений документ депутати, імовірно, намагатимуться подати у Парламент до 4 грудня. Саме тоді діючим складом зберуться востаннє.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: валюта банки налоги доллар
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1614