Безстрокове свідоцтво про реєстрацію, звільнення від касових апаратів. Раз на рік дрібним бізнесменам, які не мають найманих робітників, даватимуть відпочинок від сплати податків. А ще повернуть можливість великим підприємствам знову працювати зі спрощенцями. З першого січня наступного року влада знову дозволила тим, хто сплачує єдиний податок, провадити свою діяльність, і дала усну обіцянку: у гості з перевірками митарі навідуватимуться  рідше.

Вітчизняному бізнесу повернули систему спрощеного оподаткування. Відповідний закон таки підписав Президент Віктор Янукович. Тож уже з першого січня усіх дрібних підприємців розділять на чотири категорії - залежно від обсягів обороту та кількості найманих працівників. У кожної групи буде й свій розмір податку. Водночас обмеження прибутків визначені конкретними цифрами, а ставки зборів - розміром мінімальних зарплат.

Анатолій Мярковський, перший заступник Міністра фінансів: «В цілому державний бюджет не втрачає, як нас деколи критикують, що в результаті прийняття цього закону бюджет втратить. Немає і за розрахунками міністерства фінансів і податкової нашої служби, таких втрат, а також немає перенавантаження по фіскальній частині».

Головна заслуга закону - повернення спрощенцям можливості вести справу з бізнесом, який працює за загальною системою оподаткування. Щоправда, не всім, а лише двом категоріям із більшими доходами. А ще податківці обіцяють рідше навідуватися з перевірками. 

Сергій Лєкарь, заступник голови податкової служби: «Керівництвом ДПС значно зменшено кількість перевірок малого бізнесу. Тоді, коли ми перевіряли в попередніх періодах до 30 тисяч перевірок, ми зменшили кількість до 10 тисяч перевірок».

Підприємці за лояльність вдячні. Проте наголошують: зменшення кількості перевірок законодавчо не закріплене. Тож податківці можуть у буд-який момент змінити милість на гнів.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1115