Суд Тель-Авіва поставив крапку у резонансній справі щодо творів письменника Франца Кафки. Раритетний архів австрійського митця перейшов до власності Ізраїлю. Раніше рукопис перебував у приватній власності єврейської родини.

Ізраїльський суд поставив крапку у літературній суперечці, яка тривали чотири роки. Судді постановили передати рідкісний рукопис австрійського письменника Франца Кафки у власність Національної бібліотеки Ізраїлю.

Читайте також: Парламент Израиля самораспустился

Авад Столлерман, куратор національної бібліотеки : " Це дуже щасливий день для Ізраїлю. Тому що частина нашої спадщини, наших літературних скарбів, повернулася до держави. Вона була захована у сейфі протягом декількох десятиліть. А тепер увесь світ зможе побачити цей рукопис зможуть".

Перед смертю митець наказав своєму найближчому другу Максу Броду знищити твори. Однак той з хитрив - опублікував частину робіт Кафки, які прославили його на весь світ. Інший рукопис чоловік подарував секретарці Естер Хоффе, яка жила в Ізраїлі. Судова тяганина за роботу Кафки тривала з 2008-го року, відколи  померла Хоффе. Її доньки звернулися до суду, аби  підтвердити право власності на безцінний архів.

В Израиле объявили досрочные парламентские выборы

Харал Ашвал, адвокат : " Літературні експерти стверджують, що архів Кафки може бути власністю Ізраїлю. Адже письменник був євреєм, однак не був громадянином Ізраїлю. Він не писав на єврейську тематику. Кафка -  німецький письменник".

Дочки секретарки наполягали, що їхня мати отримала рукопис у подарунок, а тому він належить родині.   

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: суд израиль архив
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 772