Звичайнісінька картопля може засвітити лампочку. Це довів аспірат аграрного вишу, що на Вінниччині Віталій Янович. Бульбу розрізав на маленькі шматочки. У кожен встромив по два цвяшки – мідний і залізний. Далі – послідовно з’єднав їх між собою дротами. Так, щоб вийшло замкнене коло. Результат – світло є.

Віталій Янович, аспірант вінницького аграрного університету: " Оказується від різниці металів і від сорту бараболі – різна напруга на виході. Зокрема, більша напруга – це при поєднанні цинкового дротику і міді".

Один  шматочок картоплі виділяє – 1 вольт. Хоч як дрібно її  поріж, стверджує науковець. Ось тільки додає: "картопляна" електроенергія звичайній поки що не альтернатива. Над цим ще попрацювати доведеться. Віталій каже: "загорівся" цією ідеєю,  коли цікавився експериментами Луціо Гальвані та Алесандро Вольта.

Це цікаво : У Києві планують встановити пам'ятник лампочці

Віталій Янович, аспірант вінницького аграрного університету : "Почитавши от ці наукові трактати в мені  було таке бажання повторити даний експеримент, дослід, оскільки під руками була картопля, я думаю, а чому б і ні".

Ігор Паламарчук, декан факультету механізації ВНАУ : "Перспективи даної ідеї можуть бути втілені в обмеженому виробництві. Наприклад, там де обмежене застосування комунікацій для того щоб провести електричний струм. Може у фермерських господарствах він може найти використання, але при використанні потужностей промислових, то даної потужності не хватить для того, щоб реалізувати виробничий процес".

ВІДЕО: Керуй світлом у кімнаті зі свого смартфону

До речі, електроенергію у такий спосіб можна добувати ще з  яблук, лимонів та апельсинів. Єгиптяни вміли це робити ще 4 тисячі років тому. Молоді науковці пояснюють: головне – щоб соку було чимало. Він – добрий електроліт.

Дивіться також: Енергоощадні лампи служать довго, споживають мало, але мають ртуть

Ігор Паламарчук, декан факультету механізації ВНАУ : " Попередньо це було відомо лише з уроків фізики, а на практиці це не підтверджувалось. Скажемо так, дуже радий що це підтвердилось, можна  це здійснити. Я думаю, що в майбутньому ці питання будуть розвиватися і будемо знати як отримати енергію. Я думаю, що перспективи досить великі".

 При чому, якщо з картоплі енергію "викачаєш" , а потім – покладеш її у воду, вона свої властивості відновить. І їсти її можна. Пюре або суп гіршими на  смак не стануть.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Теги: ученый опыт лампочка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3317
Загрузка...
Загрузка...