Українські пластикові вікна не такі вже й якісні, стверджують учасники ринку будматеріалів. Загалом у нас понад 2 тисячі їх виробників у різних регіонах. Та згідно з даними експертизи 13 найвідоміших з них не гребують випускати продукції з браком та енерго неефективну. Найчастіше такі вікна ставлять у новобудовах.

Іван Салій, голова наглядової ради Асоціації виробників будматеріалів: «Прораби, якщо й знають, то вони в проект вводять умовно по 800 гривень квадратний метр, гроші беруть по 800, а ставлять ті, що за 400. Ставлять однокамерні. ПХВ-профіль трьохкамерний, який уже в Німеччині припинили випускати, а наші даже не знають, що його не можна випускать, уже треба 5-камерні».

Пластикові вікна подорожчають восени

Та законодавчих методів впливу на виробника нині немає. Посадовці ж кажуть: невдовзі ухвалять державні норми, згідно з якими можна буде контролювати якість українських вікон. Окрім того, обіцяють взятися за підвищення енергоефективністі старих будинків у цілому. 

Дивіться сюжет: Українців спонукатимуть встановлювати пластикові вікна й утеплювати будинки

Петро Губінь, директор департаменту розвитку будівельної діяльності Мінрегіону: «Є у нас така мета зменшити до 50 кілокалорій на метр квадратний витрати, а сьогодні, ми знаємо, до двохсот є деякі будинки. Нове житлове будівництво у нас уже на сьогодні  споруджується тільки з урахуванням отаких систем».

Дивіться також: Чи варто платити за погано надані комунальні послуги?

Водночас виробники будматеріалів кажуть: якщо виникне бум утеплення та термомодернізації, зможуть повністю забезпечити потреби вітчизняною продукцією. Адже в 2011-му значно збільшили обсяги виготовлення. І зараз навіть продають базальтову та плитну теплоізоляцію до Європи і Росії. Хоча ще 3 роки тому Україна була повністю залежна від її імпорту.

 Наталія Андрійчук, Павло Бондаренко. Телеканал UBR.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 731