Лептоп, за який ще в травні просили чотири тисячі гривень, тепер обійдеться у 4,5 тис. грн. Ціни за останні півроку здорожчали на 13%. Причина - дефіцит дешевих портативних коп`ютерів, який виник наприкінці минулого року, а також здорожчання вінчестерів у 2-3 рази.

Анатолій Балюк, представник компанії-виробника комп'ютерної техніки: «І якщо відразу це носило спекулятивний характер у зв`язку із тим, що декілька заводів перестали працювати, бажання на ринку було заробити грошей, відповідно попіднімати ціни і потім це мало відкотитись назад. Але назад не відкотилось».

Цікаво що торік середній ноутбук став дешевшим за стаціонарний комп'ютер із монітором. А 2012-го вітчизняний Ай-Ті ринок зросте приблизно на 15%. Найбільш стрімко збільшуватимуться продажі корпоративних інформаційних систем і продуктів, що забезпечують безпеку даних. Оскільки зараз чимало компаній, що мають філії, зацікавились створенням власних корпоративних мереж.

Кирил Романенко, представник комп'ютерної компанії-виробника: «Есть очень много компаний, которые пришли к этому только сегодня. И 2011 год это был год, когда бюджеты были перераспределены в сторону построения вот таких вот глобальных информационных систем. 2012 и 13-й года в большей мере будет уделяться внимание именно подобным проектам».

Ще однією модною тенденцією зараз називають ай-пі телефонію. Завдяки побудові внутрішньої корпоративної мережі, пояснюють фахівці, можна отримати суттєву економію витрат на телефонний зв`язок. Так, наприклад, компанія, що витрачає на міжміські та мобільні переговори 25-30 тисяч гривень за місяць, скориставшись ай-пі телефонією, може зменшити видатки вдесятеро.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 2393