Якщо ви зібралися зробити ремонт, зима - найкращий для цього час. Адже саме зараз можна знайти бригаду за доступною ціною. Влітку, за один квадратний метр вони правлять близько 1600 гривень. Це, якщо йдеться про повний ремонт "під ключ".  Узимку – вдвічі дешевше. У цей період торговельні мережі влаштовують новорічні знижки на будматеріали та впроваджують бонусні програми.

Владислав Кохна, бригадир ремонтників: «Выгодней как бы брать в супермаркетах. Хотя на базарах цены ну немножко ниже.  Есть такой фактор, как Хранение материала. Если в супермаркетах все предусмотрено, ангары специальные, то не всегда на рынке можно купить тот материал, который бы был хорошего качества.»

 Якщо ж ви надумали освіжити лише стелю та стіни. То зробити все своїми руками – це най економніший, а для декого і найцікавіший варіант. Отже, за розрахунок ми взяли кімнату 14 квадратних метрів. Щоб пофарбувати в ній стелю, потрібно купити близько 5 літрів водоемульсійної фарби. На базарі банка коштуватиме у середньому 200 гривень. А також кілька мішків шпаклівки – щоб вирівняти стіни. Вартість одного варіюється від 30 до 80 гривень. Шпалери теж можна підібрати на будь-який гаманець. Діапазон - від 50 до 300 гривень за рулон. Клей - близько 30-ти. Вистачить на всі 14 метрів. Загалом виходить: мінімум  1000 гривень. Продавці не погоджуються з ремонтниками щодо цін на матеріали. Мовляв – сезон на них не впливає.

Ольга, продавець на ринку: «Від сезону не завісить ціна на матеріали  - вона іде одінаково. От весною була така сама ціна і зараз така сама ціна.»

Дерев'яні міжкімнатні двері без сучка коштують  від 600 гривень. Якщо з гарантією – може перевалити за 1200. Але сюди входить вже і ціна дверної коробки, і лиштва. За встановлення доведеться викласти близько 300 гривень.

Михайло, продавець дверей: «Найдешевші – воно не дерево. Воно - пустотєлі. Це білі двері - МДФ ламініровані називаються. Дорогі двері вже йдуть покрашені, ручна робота і стоять 2500 тисячі гривень, рік гарантія. Це вже йде покраска, місяць виготовлення дверей і все таке.»

Експерти ринку кажуть: вартість ремонту може змінюватися протягом року. Максимально високі ціни зазвичай у серпні-вересні. А найнижчі – у грудні-січні.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1907