На програму "Доступне житло" цьогоріч виділять 200 мільйонів гривень. Удвічі більше, ніж торік. Реалізують її із 2010-го по 2017-й. Згідно з умовами, 70% коштів за квартиру сплачують громадяни, а 30% - держава. Претендувати на таку допомогу можуть особи без власних помешкань. Або ті, на яких припадає  житлова площа, що не відповідає мінімальним нормам. У кожному регіоні вони різні. 

Володимир Височин, заступник директора департаменту державних програм та розвитку житлового будівництва Мінрегіону: «Якщо менше цієї норми і людина на квартирному обліку перебуває, тому відповідно має право брати участь у "Доступному житлі".  Ми очікуємо, що все-таки порядку 1500 осіб зможуть взяти участь у цій програмі.»

Якщо у людини не вистачатиме грошей, щоб сплатити належну частину суми, вона зможе отримати кредит під 3 відсотки річних. Відповідний законопроект затвердили наприкінці минулого року. Але поки що на такі цілі не заклали коштів у бюджеті. А ще  документ передбачає звільнення від сплати ПДВ за квартири у новобудовах. Це дасть змогу здешевити їх приблизно на 8 процентів, кажуть фахівці. Водночас  допомагатимуть грошима з місцевих бюджетів. Торік так робили у Криму, Одеській області та Києві.

Леонід Рисухін, голова правління Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву: «За окремими категоріями громадян, які визначила Київська міська рада, це вчителі, педагоги, надавалась додаткова підтримка – 20%, до 30%. І загалом було 50/50. Наскільки мені відомо, зараз у декількох регіонах  відпрацьовуються подібні можливості.»

Окрім того, продовжуватимуть надавати молодіжні позики. Цьогоріч на це мають виділити 60 мільйонів гривень. Зараз уже домовляються з банками про довгострокове іпотечне кредитування - терміном до 30 років зі ставкою менше ніж 10%. У Мінрегіоні вважають, що така підтримка значно активізує  попит на оселі.  

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 602