Зібралися на кредитному автомобілі за кордон - спитайте дозволу у банку. Інакше -  можуть не випустити. Навіть дрібна  заборгованість може стати на перешкоді.

Ростислав Кравець, юрист: «Чтобы выехать заграницу на кредитном автомобиле, взять письменное разрешение банка и , соответственно, купить страховку – так называемую, зелёную карту. Конечно, он может настаивать на основах законодательства, требовать каких-то справедливых условий, но если он согласился, подписав этот договор, то оспорить данный пункт договора ему будет крайне тяжело.»

Тобто, якщо банк не дає дозвіл на виїзд, водій може це оскаржити у суді. Але сподіватися на виграш марно. Бо такі справи, як правило, закінчуються на користь банку. Все залежить від умов кредитної угоди. Близько року тому в ДАІ спростили життя водіям та перестали ставити у техпаспорті відмітку, що це автомобіль кредитний. Та тепер цю інформацію вносять у спеціальну базу данних Мін'юсту. Саме так митники можуть перевірити історію вашої машини. Як правило, близько 90% таких авто отримують дозвіл на виїзд. Також потрібно мати страховку, дія якої поширюється на країни Європи та СНД. Так звану - зелену карту. Коштує вона - понад 2 тисячі гривень.

Станіслав Шепель, експерт із автострахування: «Когда клиент берёт автомобиль, естественно он хочет заплатить поменьше и в том числе сумму страхового платежа – это он считает не относящимся к кредиту. И, как правило, эти пункты избегают и страхованию не подвергаются, то есть на территории СНГ и Европы в том числе.»

Між тим, "зелену карту" можна купити й на кордоні. Там зазвичай безліч представників страхових компаній пропонують цю послугу. Та, навіть, якщо ви все передбачили і вже перетнули кордон – розслаблятися зарано.

 Проблеми можуть розпочатися уже в самій Європі. Там дорожня інспекція пильніша. Приміром, можуть виписати добрячий штраф, якщо побачать, що ви міняєте колесо на дорозі і при цьому не вдягнули спеціальний жилет. Або за відсутність ланцюгів на колесах, якщо ви пересуваєтеся засніженими гірськими районами.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 683