На роботу колекторів хочуть накласти табу. Тих, хто спробує вимагати борги попри заборону - каратимуть гривнею. Штрафи сягатимуть тисячі мінімальних зарплат. Піймають на гарячому вдруге - фірму ліквідують. Депутатів до такої ідеї підштовхнули скарги простих українців. Мовляв, збирачі боргів псують їм життя. Наприклад, телефонують вдень і вночі, набридають родичам неплатникІв та  навіть погрожують фізичною розправою. Правозахисники у захваті. Кажуть, народні обранці нарешті отямились і стали на захист прав і свобод громадян. Конкретний приклад: людині за кредит, якого не брала, колектори влаштували веселе життя.

Алла Семенченко-Райківська, юрист: «Вони почали дзвонити  її керівнику, її шефу, почали батькам наорювати, дзвонити. І в результаті вона, не бравши кредит, заплатила. Чому заплатила? Тому що там дуже погано зі здоров"ям стало у матері. Тому що на роботі їй сказали, кому ти роздаєш мій телефон, і мені серед ночі взагалі дзвонили, що в тебе борг.»

Натомість, колектори обурені. Кажуть: працюють у правовому полі. Здоровило із битою в руках, який заявляється до боржників серед ночі - це казки. Насправді більшість з них дбають про свою репутацію. Кажуть, ввічливі із клієнтами і завжди готові  надати пораду щодо розв’язання проблеми. І запевняють: законодавство дозволяє фін-установам передавати інформацію про своїх клієнтів третім особам. Тим паче - продавати борги позичальника. Що саме планують забороняти депутати - збирачі кредитів зрозуміти не можуть. Поняття "колектор" немає в жодному офіційному документі.   

Олександр Ільчук, президент Асоціації учасників колекторського бізнесу: «Мы считаем, что это не экономический закон, это закон больше политический. Попытка поиграть на настроениях людей, что  мы о вас думаем, мы хотим помочь вам не вернуть свои долги.»

Розгублені й вітчизняні банкіри. Прострочених кредитів фінустанови нині мають майже на 150 мільярдів гривень. Повернути їх самостійно банки просто не в змозі. Кажуть колектори.  Які прописували цей пункт в угодах. Як впливатимуть на несумлінних позичальників - не знають. Втрачати прибутків не хочуть у будь-якому разі. Якщо закон ухвалять - убезпечуватимуть себе від ризиків. Підніматимуть ставки кредитів.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, Google+, Facebook, Instagram.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1120