Забрати депозити у неплатоспроможного банку можна буде швидше. Заощадження повертатимуть через 7 днів, а не через 2 місяці, як зараз. Якщо у фінустанов не вистачатиме коштів, їм надаватиме позики Фонд гарантування вкладів фізосіб. Він же вводитиме тимчасові адміністрації. Усі ці правила прописані у законі, який нещодавно ухвалили депутати. Документ не допускає затягування процедури повернення грошей вкладникам.

Олена Шарова, директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізосіб: «Стосовно процедури, яка зараз існує, це біля року для звичайних банків, а для системо утворюючих банків це навіть даже 18 мІсяців. У нашому випадку це буде три місяці, а для системо утворюючих банків - 6 місяців. Щоб усі вкладники могли якомога швидше, терміново отримати свої кошти.»

Якщо ж фінустанова настільки "не підйомна", що доведеться її ліквідувати, то саме фонд бере на себе цей клопіт. І вже з перших днів ліквідації він зможе продати банківське майно й активи, щоб отримати живі гроші для повернення вкладникам. Банкіри згодні: завдяки запровадженню нововведень порядку буде більше. І не виникатиме ситуацій, коли внески людям виплачуватимуть частинами.

Василь Невмержицький, співробітник комерційного банку: «Потрібно було видавати і реструктуризувати свої депозити, комерційні банки видавали, які були неплатоспроможні, по 100 гривень через банкомати на протязі одного року. Потім було питання щодо продажу цього банку, потім було питання щодо рекапіталізації і так далі, і так далі. То в даному випадку фізичні особи будуть отримувати кошти одразу після того, як введеться тимчасовий адміністратор.»

Разом з тим, Фонду не цікаво швидко спустошувати банківські каси. Тому фахівці кажуть, що Фонд навіть може допомагати фінустановам розв'язувати тимчасові проблеми. Наприклад, надавати кредит зі своїх резервів. Та головне, що можливість швидко забрати кошти підвищить рівень довіри вкладників до банків. І серед населення не виникатиме паніки.

 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 612