В Україні з’явилась нова автомобільна афера. Шахраї продають машини з величезними знижками. Мовляв, вони перебувають за кордоном і не хочуть далеко їхати, щоб показати авто. Тому просять перерахувати гроші через банк, не повідомляючи секретного коду.

Ольга Левенчук, юрист:  «Іноді до цих схем можуть бути причетними і банківські співробітники, які мають відповідний доступ до інформації про банківські рахунки, банківські перекази, тому такі схеми є неприпустимими.»

Окрім того, зараз у соціальних мережах дуже часто пропонують придбати документи для оформлення кредиту на машину. Це можуть бути довідка про доходи, трудова книжка, водійські права і навіть заява чоловіка чи дружини про згоду  на покупку. Але банки  лЕгко визначать, чи справжні ці папери. 

 Олександр Охрименко, експерт фінансового ринку: «Роблять яким чином: купують трудову книжку, там уже відповідно просто ставиться печатка і все. Але, звичайно, в такому випадку ніякі повідомлення до Пенсійного фонду не переходять і банки тим самим контролюють, щоб дійсно знати, чи реально людина працювала, працює, це довідка чи просто намальовані папірці.»

Також у фінустановах перевіряють доходи за півроку через податкову і рахунок організації, яка видала відповідну довідку про їх отримання. Тому, щоб зберегти кошти, не варто купувати фальшивих документів. 

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1315