Шахраї адаптуються до нових умов на ринку фінансових послуг. Якщо раніше від злочинної діяльності в Україні страждали банківська сфера та фондовий ринок. Сьогодні нечесні на руку взялися атакувати страхові компанії. 

Вже понад 9 млн водіїв - власники полісів. Утім, 20% з них свідомо дурять страховиків.       

 Олександр Зальотов, заступник голови Ради страхових компаній:  «Очень активно используются механизмы мошенничества, как непосредственно потребителей страховых услуг, так и работников системы страхования, где происходят и подставные дорожно- транспортные происшествия и искажение или преувеличение нанесенного ущерба»

 Обман та зловживання стали нормою для українців. Штрафи у розмірі 50 неоподаткованих мінімумів чи два роки ув’язнення  - не зупиняють шахраїв.

Частина громадян вважають, що можуть уникнути покарання. Дехто сподівається так повернути високу вартість поліса, або повторюють досвід знайомих.   Побоювання страховиків що Євро-протокол стане додатковим механізмом обману - поки що марні. Насправді й сама система практично не фігурує у ДТП, які стались упродовж вересня - жовтня.

Олександр Філонюк, голова Ради страхових компаній: «Адаптації впровадження Євро-протоколу не відбулось, не проведена та роз’яснювальна робота про роль і значення впровадження євро протоколу. Знову ж таки це дуже важлива робота»

 Учасники ринку кажуть - європротокол фактично запровадять з наступного року. Коли громадяни масово купуватимуть потрібні для цього поліси автоцивілки - 1-го типу. А Моторно-транспортне бюро і громадські служби страхових організацій, активніше роз'яснюватимуть: як саме користуватися новою системою відшкодувань.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 3404