Плануєте придбати квартиру? - Будьте обережні, щоб не переплатити. Адже зараз дуже часто продавці помешкань на вторинному ринку закладають у ціну 5% податку на прибуток.     

Анатолій Топал, експерт із нерухомості. «Якщо об’єкт нерухомості у власності менше трьох років, то сума податку складає 5%, тобто повинен платити власник. Але, по-перше, не всі про це знають, по-друге, роблять вид, що не знають. По-третє, всі витрати хочуть повісити на покупця.»

Та за законом, із нового власника обов'язково стягують лише збір до Пенсійного фонду - 1 відсоток від вартості майна. Окрім того, під час купівлі-прОдажу помешкань слід сплатити держмито, розмір якого теж 1 процент. Але хто відраховуватиме кошти, сторони повинні визначити самостійно. Вони можуть поділити суму навпіл. Проте зазвичай ці витрати також перекладають на покупців. Тому всі нюанси потрібно обговорювати завчасно.  

Олександр Кудрявцев, юрист. «Якщо мова йде про вартість квартири, треба одразу обумовлювати, що входить у цю вартість і хто сплачує ці податки. Окрім цих податків і Пенсійного фонду можуть бути ще послуги нотаріуса, які також необхідно, а це півтори тисячі гривень мінімум. Договір купівлі-продажу у нотаріуса. Крім того, є витрати на оформлення довідок - витяг із БТІ, наприклад.»

За новими податковими правилами нотаріус лише перевіряє факт сплати коштів. Усе інше - справа продавця і покупця. Вони повинні визначити суми та перевірити правильність банківських реквізитів. У квитанціях має стояти прізвище тієї особи, яка має відрахувати гроші за законом.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 1223