Костянтин придбав нову електричну плиту в інтернет-магазині. Однак майстри, які прийшли її підключати, сказали, що не можуть видати гарантійний талон. Бо не мають сертифіката на встановлення від фірми-виробника.

КОСТЯНТИН ШТИФУРАК , КУПИВ НОВУ ПЛИТУ. «Ми звернулися до електрика, який в нас є в районі, який обслуговує наш будинок. Він згодився її підключити за 100 гривень, хоча ми вже дізнавалися в Інтернеті, що послуги саме сертифікованих електриків коштували 250 – 300 гривень. Тобто ми зекономили, але з іншого боку ми втратили гарантію.»

Експерти радять, якщо вам треба підключити пральну машину або плиту – викликайте тільки спеціалістів. Вони й роботу зроблять швидко і гарантію нададуть. До шести місяців. Коштують такі послуги від п'ятдесяти до восьмисот гривень. Залежно від складності робіт. Інколи трапляється, що магазини побутової техніки самі надають послуги з безкоштовного підключення. Утім, такі акції поодинокі, оскільки тягнуть за собою значні фінансові витрати. В авторизованому сервісному центрі твердять: підключати побутову техніку можна і самостійно. Головне - зробити це правильно.  

ПАВЛО ОПАНАСЕНКО , ТЕХНІЧНИЙ ДИРЕКТОР СЕРВІСНОГО ЦЕНТРУ. На любой прибор гарантию дает завод-изготовитель. И если при поломке стиральной машины сервисный центр выедет и установит, что подключение было неправильным – гарантия с машинки слетит. И если же это подключал сервисный центр, авторизированный, который имеет право делать это, то я думаю, что проблем с этим не будет.

Найризикованішою залишається купівля в інтернет-магазинах. Там відверто попереджають: техніку не ремонтуємо, утім, можемо замінити її на нову. І також лише у разі, якщо поломка сталася з вини виробника.

РОМАН , ПРОДАВЕЦЬ ІНТЕРНЕТ-МАГАЗИНУ. Мы еще несем потом ответственность на обмен, на возврат, вот так вот. Если заводской брак, сервисный центр подтверждает потом, что это заводской брак, вам меняет, как говорится, продавец меняет товар.

Як правило, на побутову техніку надають гарантію від одного до п’яти років. Залежно від марки товару. Якщо товар став непридатним з вини виробника – її відремонтують безкоштовно. У разі якщо техніку зіпсував власник – за ремонт потрібно буде заплатити.    

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 824