Банки зможуть продавати квартири, відібрані у боржників, без сплати ПДВ. Відповідний законопроект уже розробляє регулятор. У НБУ кажуть: таким чином мають намір спростити процедуру реалізації заставного майна.  Банкіри задоволені. Бо й так забагато втрачають, виставляючи житло на аукціон. Платять державній виконавчій службі та компанії, що організовує торги до 20-ти %  від вартості нерухомості.

Олександр Охріменко, економіст : " ПДВ, воно просто вбиває сам бізнес. Воно робить неможливим для банка офіційно, в рамках діючого законодавства реалізувати заставлене майно. Причому, цей податок виникає абсолютно абстрактно".

Читайте також : В Украине сложно купить жилье, не рискуя - юрист

Якщо ПДВ для фінустанов скасують, здешевлення позик очікувати не варто. Натомість банки обіцяють видавати своїм клієнтам більші суми кредитів.

Євген Корєшков, керівник сектора із заставних операцій банку : " Якщо раніше він надавав забезпечення на 100 тисяч, з нього вираховувалось ПДВ 20% . Заставна вартість на рівні 80. Згідно із внутрішніми документами, давалось певне покриття - 0,5-0,7 від заставної вартості. Тобто, на руки він отримував тисяч 40. То на сьогодні це буде сума, збільшена до 50".

В Польше на треть подешевела недвижимость

Банкіри заспокоюють - активніше  відбирати квартири після відміни ПДВ не будуть. Бо продавати заставне майно фінустановам все одно не вигідно - через бюрократичну тяганину. А тому ліпше домовитися із боржником.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: квартиры должники личный капитал пдв
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2077