Кількість шахрайств із платіжними картками постійно зростає. Охочих нажитися на чужому нерідко провокують самі власники кредиток. Щоб не попастися в лещата зловмисників, експерти радять уважно перевіряти банкомати. Шахраї можуть встановити там відеоспостереження чи скімери - пристрої для зчитування інформації з платіжної картки. Головне - ретельно слідкувати за станом свого рахунку.

Див. також: У Франції запускають біометричні каси

Віталій Верещагін - фахівець із платіжних систем: "Безопасность любой платежной карточки на 95% зависит от самого клиента. такие простые вещи, как услуга - мобильный банкинг, онлайн-выписка нас сайте банка, выписка на е-мейл - гарантия безопасности карточного счета."

Дивіться: Експерт: НБУ порушує права людей обмеженнями готівки

Щоб не втратити все й одразу, заведіть для електронних розрахуків кілька кредиток. Для операцій в інтернет-магазинах багато вітчизняних банків пропонують віртуальні картки - це СV-2 код, який є на звороті кожної платіжки. Він зберігається в комп'ютері, тому вкрасти його складніше. Але про безпеку все одно забувати не слід.

Див. також: Парадокс: У нас найбільше банків і найменше клієнтів

Дмитро Сахно, керівник проектів асоціації членів платіжних систем: "Це антивірус, перевіряти періодично комп'ютер свій, ну  і не заходити на сумнівні сайти".

Дивіться: Як Інтернет-картка захистить від шахраїв

Популярна послуга мобільний банкінг теж стовідсотково не захистить від шахраїв. Тому свій  віртуальний гаманець слід захищати додатковим пін-кодом.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: безопасность банкомат карточка
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 758