Парламентарі стали і на захист боржників. На сайті Верховної Ради з'явився проект закону, яким пропонують ввести мораторій на примусову реалізацію житла за комунальні борги. Не платиш за квартиру – маєш на це право. Адже зарплат не підвищують, а послуги, навпаки дорожчають. Такими аргументами пояснили  парламентарі ідею запровадження мораторію на примусовий продаж помешкань та списання коштів із соцрахунків.

Микола Івченко, експерт фінансовго ринку: «Если человек не платит погода то это не основание чтобы забирать… может, что случилось. А если не платит 5-10 лет, то это – основание через суд принимать какие-то решения.»

Депутати визначили групу, що підпадатиме під заборону. Це сім'ї зі щорічним доходом до 100 мінімальних заробітних плат. Іншими словами, кожен із двох членів сім'ї, що працюють, має отримувати у середньому по 4,5 тисячі гривень на місяць. З огляду на значно нижчий рівень зарплат, під дію закону підпадає чимала кількість українців. 

Борис Кушнірук, експерт фінансового ринку: «В ринковій економіці мають діяти доволі жорсткі системи стосунків. Інша справа що держава повинна створювати механізми як і б захищали дійсно незахищені верстви населення.»

Такий закон навряд чи підтримають. Через політичне протистояння, вважають фахівці. Але у разі його ухвалення, очікують, що комунальні борги зростуть. Адже зникне батіг, що стимулює вчасні розрахунки.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 701