Маєте "зайвих" дві-три тисячі гривень. Не поспішайте класти їх в банку, краще підіть до банку. Звичайно, під матрацом ваші гроші застраховані від банкрутства фінустанови. Але з'їсти частину суми може інфляція.  Тому депозити поки що найпоширеніший спосіб примножити заощадження.

Олександр Охріменко - економічний експерт: "Якщо в людини мало грошей - 2, 3, 4, 10 тисяч гривень, то звичайно оптимальний варіант - покласти на банківський депозит.  Якщо вона вже поклала ці гроші і в неї ще 20,30,40 тисяч гривень, тоді дійсно можна якусь частину інвестувати в ІФ".

Корисно знати: Як заробити купуючи житло на перших етапах будівництва

15 відсотків річних в інвестиційних фондах, звичайно, не обіцяють. Але тут  на відміну від банківського депозиту, ви отримуєте увесь прибуток  пропорційно до свого внеску.

Андрій Золотухін - директор компанії з управління активами: "Все деньги, которые управляющая компания зарабатывает для инвестфонда, все эти деньги получает инвестор. Если, инвестфонд заработает 5%, вы получите 5%. если 50, то все 50% заработает инвестор и получит их на руки".

ВІДЕО: Де в Україні живуть найбагатші люди?

Ціни на акції зараз знизилися до рівня кризового 2008-го, це значною мірою приваблює потенційних інвесторів. Мінімальний внесок - тисяча гривень. Свої гроші з відкритого фонду ви можете забрати хоч на наступний день, з інтервального через квартал чи півріччя. Але зараз український фондовий ринок переживає не найкращі часи. З початку року індекси знизились на третину, тоді як світові біржі показують зростання від п'яти до п'ятнадцяти відсотків.

Українці викидають у смітник 5 мільярдів гривень на рік >>> ВІДЕО

Андрій Рибальченко - гендиректор Асоціації інвестиційного бізнесу: "Якщо порівняти дохідність різних фінансових інституцій,  то найбільш вигідно виглядає, на мій погляд, пенсійні фонди, треба усвідомлювати, - це довгі кошти. Тобто, людина, яка принесла кошти в пенсійний фонд, вона принесла їх не на рік, не на півроку. вона їх принесла на 10-15".

Варто знати: Де зберігати гроші під час валютних каруселей

Недержавні Пенсійні фонди, як правило не встановлюють інвестиційних обмежень. Ви можете вносити навіть по 50 гривень щомісяця. Прибуток у будь-якому разі буде вищий, ніж інфляція. Але забрати свої гроші маєте право лише за 10  років до виходу на пенсію. В Україні послугами таких фондів користуються лише два 2%. Інвестиційні  організації вподобали ще менше українців. Тоді, як у світі вкладення на фондовому ринку становлять третину заощаджень населення. Поки що наші громадяни найбільше довіряють банкам. За наявної інфляції депозити дозволяють призупинити танення капіталу. А якщо фінустанова збанкрутує, гроші вам поверне Фонд гарантування вкладів. Щоправда, не більш ніж 200 тисяч гривень.  У всякому разі, слід пам'ятати - що вища дохідність, то більші ризики.

Тетяна Наконечна, Юрій Шульга. "Особистий капітал". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: капитал сбережения
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 2637