Хто швидше і дешевше видає в’їзний документ, українці дізнаються на власному досвіді. Приміром, Ірина звернулася до візового центру посольства Італії.  Видати документ їй пообіцяли за 10 днів.

 

Ірина, клієнт візового центру: "Всего около 600 с лишним гривен я заплатила, но там ещё была доставка документов моих по месту моего жительства. 60 гривен курьер, 300 с лишним сама виза, и почти 200 гривен оплата услуг их визового центра".

Читайте: Украинцы смогут ездить в Индию без виз уже в 2013 году

А ось Микола сподівався полегшити собі процес видачі італійської візи, скориставшись послугами турфірми.

Микола, отримувач візи: "Мы заказывали все документы через турфирму. В Турфирме мне выписали счет и уже через неделю или через две мне сообщили, что виза готова. Я делал на двоих - на супругу и на себя, это обошлось нам в 1700 гривен. Хотя, мы пенсионеры, должно было быть в 2 раза меньше".

Читайте: ЕС проверяет, почему украинцам не выдают визы

У підсумку, отримувати візу безпосередньо в посольстві країни, до якої   зібралися їхати, виходить майже удвічі дешевше. Відтак потрібно сплатити хіба що консульський збір  - 35 євро. А ось у Візовому центрі доведеться додатково заплатити ще й за посередницькі послуги. Найчастіше це  - 20 євро. Різні центри встановлюють свої розцінки, але 100 відсоткової гарантії на те, що документ видадуть - не надає жодна організація. Голова громадської ініціативи "Європа без бар'єрів" Ірина радить, як відрізняти легальних посередників, тобто,  акредитованих консульством, від напівлегальних. 

Что необходимо знать для законного трудоустройства за границей

Ірина Сушко, керівник ГО "Європа без бар'єрів": "В жодному разі не можна звертатися до напівлегальних та нелегальних посередників. Це оті, так звані, комерційні фірмочки, або просто індивідуальні, їх можна називати рішайли, або ще якось, які, фактично, допомагають готувати документи і обіцяють золоті гори, а точніше візу шенгенську за стільки-то".

Через недолугість напівлегалів страждають прохачі віз. Було чимало випадків, коли у консульстві виявляли підроблений такими  фірмами документ і відмовляли людині у візі, або взагалі заносили її в чорний список, чим унеможливлювали видачу документа на в"їзд у майбутньому. Інформація про легальний візовий центр від консульства має бути розміщена на сайті посольства. Там-таки повинен бути опублікований перелік акредитованих консульством туристичних агентств.

 

Надія Голядинець, Валерій Наумов. "Особистий капітал". UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: виза италия посольство
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 1694