Українці не зароблятимуть на пенсійних відрахуваннях ще мінімум півтора року. Другий рівень пенсійного забезпечення запровадять не раніше 2014-го. Зробити це нині заважає - нестабільність економічного розвитку в світі та дефіцит Пенсійного фонду.

Василь Надрага, заступник Міністра соціальної політики: "Як на мене, сьогодні, якщо ми вийдемо на бездефіцитність Пенсійного фонду в нашій державі, то можна ставити питання про те, щоб сьогодні почав працювати накопичувальний рівень. Я думаю, щонайменше 2 роки для цього треба. Я вважаю, що у нас є передумови, щоб ми вийшли на бездефіцитний 2013-й для Пенсійного фонду".

Натомість експерти запровадження накопичувальної системи аж ніяк не пов'язують із дефіцитом фонду. Адже гроші, яких не вистачає, беруть із держбюджету, або позичають на зовнішніх ринках. Стримує ж введення другого рівня пенсійної реформи простій в економіці.

Емма Лібанова, директор інституту демографії і соціальних досліджень: "Потрібна більш менша стабільна ситуація на фондовому ринку. Для того, щоб ці гроші не згоріли в перші роки. Сьогодні я не бачу що фондовий ринок буде робити з кількома мільярдами гривень додаткових. Я маю на увазі: не бачу, як ефективно їх можна вкласти".

Фахівці пропонують, аби накопичувальний фонд, який створять для другого рівня пенсійної системи, був ліквідований через три роки. Після цього укранці самі повинні обирати недержавну профільну установу, куди надходитимуть їхні відрахування. Хто грошима не розпоряджатиметься сам, це за нього зробить державний Пенсійний фонд. А ще експерти радять, не обмежувати віком вкладників таких установ.

Галина Третьякова, генеральний директор української федерації убезпечення: "Людям, які старше 35 не надається навіть можливість, ми пропонували надати людям добровільно брати участь у другому рівні пенсійного забезпечення, з одночасовим пониженням обов'язків по солідарній системі, але це не пройшло, вважають що люди, які старші, вони не в змозі зорієнтуватись в інвестиційних потоках".

Також пропонували законотворцям, щоб ті передбачили можливість змінювати фонд будь-коли. Нині це дозволено роботи лише раз на 2 роки.

Тетяна Стець, Кирил Ліхачов, Телеканал UBR.

Хотите первыми получать важную и полезную информацию о ДЕНЬГАХ и БИЗНЕСЕ? Подписывайтесь на наши аккаунты в мессенджерах и соцсетях: Telegram, Twitter, YouTube, Facebook, Instagram.

Теги: пенсии закон
Источник: Телеканал UBR Просмотров: 3109