Холодна пора року це не тільки зимові розваги, а й додаткові клопоти. Ми частіше хворіємо і більше витрачаємо на медикаменти. Часом звичайна ГРВІ може суттєво спустошити наш гаманець, а потім ще довго нагадувати про себе неприємними наслідками.

Аби цього не сталося, медики радять постійно дбати про свій імунітет. Турнік у дворі, свіже повітря у парку і повноцінний сон нічого не коштують. Не потрібно шкодувати грошей лише на здорове харчування.

Отто Стойка головний лікар Київського центру здоров'я: «Щоб були овочі-фрукти, особливо сезонні. Хоча 500-600 грамів в день. І це скажімо, рухова активність на свіжому повітрі, яка сама вже є загартовуючим елементом. І плюс, якщо людина здорова, можна використовувати загартовуючи процедури».

Якщо людина перебуває в оточенні хворих, запобігти зараженню можуть звичайна окосолінова мазь, промивання носа солоною водою і регулярне миття рук. Бюджет такого набору - не більше 20-ти гривень. Щоправда, медики попереджають, ці засоби фактично безсилі перед надто агресивними вірусами. У такому разі сподіватися лишається тільки на власний імунітет. Утім, якщо організм не витримав натиску, бігти передусім треба не в аптеку, а до лікаря.

Запас профілактичних засобів на тиждень коштуватиме 150 гривень. Якщо захворієте і підете до лікаря, на медикаменти витратите приблизно стільки ж. Звісно, купувати ліки можна і на власний розсуд, але тоді аптечний чек скоріш за все буде принаймні вдвічі більшим.

Похід в аптечний кіоск за розрекламованими медикаментами, що красиво обіцяють позбавити від симптомів хвороби, можуть не дати очікуваних результатів. У такому разі гаманець добряче схудне. Вартість упаковки такого «оманливого порятунку» становить в середньому півсотні гривень. Утім, як стверджують експерти, витратити зайві гроші на лікування можна і після походу до лікаря. Деякі з них, призначаючи непотрібні препарати, просто заробляють гроші за рахунок бонусів від фармацевтичних компаній.

Владислав Онищенко, голова правління Союзу споживачів лікарських засобів: «Я могу на личном опыте рассказать. Когда приводишь ребенка пяти лет к врачу – отит. Врач выписывает 8 наименований. После непродолжительной беседы остается 1-2 наименования. (Что вам удалось отсеять?) Отсеять удалось быологически активные добавки, гомеопатические препараты».

Завідувач кафедри інфекційних хвороб національного медичного університету Ольга Голубовська каже, взаємодія медпрацівників з фармкомпаніями під час боротьби з ГРВІ та грипу таке поширене явище. Однак іноді лікарі піддаються впливу реклами. 

Ольга Голубовська, зав. кафедри інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця: «Здесь срабатывает больше убежденность самого доктора в том, что действительно эти препараты действенны. Какие-то рекламные моменты. Конечно, фармакологические компании ведут свою работу, их можно понять».

Щоб переконатися, чи не виписали Вам зайвого, в МОЗі радять заглядати до клінічних протоколів лікування хвороб.  Вони мають бути у кожному медичному закладі. У цих документах чітко прописано, у який спосіб має пройти обстеження. Також там зазначені назви препаратів, які необхідні для лікування.

Источник: Украинский Бизнес Ресурс Просмотров: 806